Ceny vozů Porsche v Evropě.

by Super User
Zobrazeno: 7590

Ceny historických automobilů Porsche po celé Evrpě intenzivně rostou. Zde je informativní ceník vozů Porsche, tak jak ho vidí v Německu.

Samozřejmě, že vše vždy závisí především od nabídky a poptávky, což je právě příklad automobilů Porsche. Ačkoli jejich nabídka je neuvěřitelně široká, tak zájem koupěchtivých zájemců neopadává a tudíž neustále šroubuje ceny nahoru. Německá organizece Classic Data vydala na sklonku roku 2011 obsáhlý ceník vozů Porsche, který je složen z reálných cen dosahovaných u jednotlivých modelů při prodejích na aukcích i běžném prodeji v Německu.

Ceník je rozdělen do pěti kategorií kvality.

1. kategorie: automobily ve špičkovém původním nerenovovaném stavu, téměř nejeté, jako by právě vyjely z výrobní linky továrny Porsche.

2. kategorie: automobily v bezvadném stavu, které již prošly kompletní renovací a jsou opět jako nové.

3. kategorie: automobily po renovaci, nebo v původním zachovalém stavu, kde nic nechybí a vše funguje bez potřeby jakýchkoli oprav.

4. kategorie: běžně opotřebovaný ale stále fungující automobil, který nevyžaduje výraznější opravy a je mpžné jej používat.

5. kategorie: automobil, který je sice plně funkční a kompletní, ale bude nezbytné na něm pro další provoz udělat nějaké opravy.

6. kategorie, která se již v ceníku neuvádí ale u nás je dosti častá: automobil před renovací, bez některých dílů a komponentů.

Ceník Classic Data najdete ZDE

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60