Jak na policejní Passaty

by Super User
Zobrazeno: 26726

Koncem loňkého roku dostala silniční policie v naší zemi nové policejní vozy VW Passat s výkonnými motory, aby mohly stíhat, natočit a instalovaným radarem usvědčit rychlé řidiče především na dálnicích a vybraných silnicích pro motorová vozidla. Vzhledem k tomu, že vozy Porsche disponují dostatečným výkonem a každý majitel takového vozu si tento výkon občas rád ověří rychlou jízdou, jsou tyto policejní vozy pro majitele těchto vozů výrazným nebezpečím nejen pro peněženku ale i pro databanku bodů jednotlivých řidičů.


 

Měřicí zařízení v těchto vozech je typu PolCam PC 2006 (výrobce Polsko). Detektor radarů vám nepomůže, protože toto zařízení nevysílá žádný paprsek.

Měření se děje pomocí kamer vepředu a vzadu na vozidle a zaznamenáváním rychlosti meřicího vozidla (tzn. vlastní rychlosti). Z toho vyplývá, že policejní auto musí jet před vámi, nebo za vámi musí jet přibližně stejnou rychlostí, jakou jedete vy. Měření v protisměru není možné.


Většina měření bude probíhat a také probíhá stylem, že posádka Passatu jede 125-130 km/h v pravém pruhu a čeká, až je někdo rychle předjede. Bleskově pak zrychlí za vybrané auto a natočí měřený úsek. Rozpoznávací schopnost kamery PolCamu je 100 metrů, což není zas tak moc. Schválený rozsah měření je 10 km/h až 299 km/h. Rozsah délky měřeného úseku 50 m až 999999 m. Tzn. musí vás měřit minimálně na dráze 50 m (při rychlosti 150 km/h ujedete 50 m za cca. 1,2 sekundy).

Takže, koukat do zrcátka, kdo vás nečekaně dojíždí a sleduje !!!

 

 

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60