PORSCHE CLASSIC CLUB ČESKÁ REPUBLIKA

... nejstarší český Porsche Club z rodiště Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home RŮZNÉ PORSCHE SPORT Porsche 911 opět na Dakaru

Porsche 911 opět na Dakaru

Email Tisk PDF

Africa_01

 

28. prosince 2011 by na startovní rampě závodu Africa Eco Race mělo stát mezi desítkami motocyklistů, kamionů a osobních automobilů také jedno historické Porsche 911 SC.

Africa_02Vedle legendární soutěže Paříž - Dakar, která se ale poslední roky jezdí z komerčních zájmů v Latinské Americe se již čtyři roky jezdí konkurenční "Dakar", který se ale podle tradice jede v Africe. start je tradičnš ve Francii a cíl nemůže být nikde jinde, než v Dakaru. Soutěž Africa Eco Race s přívlastkem "po stopách Thierryho Sabineho"  založil dvojnásobný vítěz pravého Dakaru na vozech Porsche v letech 1984 a 1986, René Metge, který se nesmířil s tím, že Dakar se přestěhoval do Ameriky. I když tato soutěž má zatím mnohem menší popularitu, stahuje se na ni stále více slavných jezdců i značek a jednou se díky tomu možná Dakar opět vrátí zpět do Afriky.

Africa_03Porsche 911 SC na start Africa Eco Race přihlásil německý fanda přes Porsche, Dr. Erik Brandenburg. Svůj vůz začal pro takovéto těžké soutěže stavět v roce 2006 a hned následujícího roku se s ním zúčastnil náročného ruského závodu Transsyberia 2007. Toto Porsche 911 SC je pravý speciál. Výkon motoru je 265 koní a podvozek je osazen převodovkou se speciální uzávěrkou diferenciálu. Se svým zájmem zúčastnit se rallye napříč Afrikou se Erik Brandemburg svěřil René Metgemu, kterého účast vozu Porsche velmi potěšila a z pozice pořadatele se ji bude snažit podpořit.

Africa_04Jak si tato posádka na Africa Eco Race 2011 povede budeme sledovat od startu až po cíl, který bude 8.ledna 2012 v Dakaru.

Jen pro zajímavost, René Metge jel soutěž Paříž - Dakar celkem 14 x a třikrát zvítězil. V roce 1981 to bylo s vozem Range Rover, ale již v roce 1984 vyhrál na Porsche 911 4 x 4 speciálně postaveném na tento závod. Třetí své vítězství vybojoval Metge s vozem Porsche 959 4 x 4 v roce 1986, když rok předtím s tímto vozem pro poruchu nedojel.

 

 

Vstup pro členy

online-registrace

Akce Porsche 2017

Váš názor je ...


banner-porsche-dilyOnlinegamers.cz

Produkty pro Porsche

Podívejte se na nabídku autoelektroniky pro vaši zábavu, bezpečnost a komfort i pro Porsche automobily. Na AUTOPROFI CZ najdete multimediální autorádia, stropní monitory i displeje do opěrek, led světla i žárovky, zabezpečení vozidel i jejich monitoring, gps navigace i handsfree a mnoho dalšího. Více jak 13.000 produktů je vám k dispozici za NEJ ceny i s technickou podporou techniků a mechaniků.

AUTOPROFI CZ vám také nabízí odbornou montáž pro všechny produkty eshopu.

BRZDY CZ nabízí renovace brzdových čelistí a spojkových lamel pro nové automobily osobní i nákladních automobilů, návěsy a přívěsy, autobusy, motocykly, traktory, kolejová vozidla a samohybné speciální stroje pro různé práce. Stejně tak i pro historická vozidla a veterány. V případě zájmu vyplňte nezávaznou poptávku a následně budete přesměrováni na stránky Brzdy CZ. Obratem vás budeme kontaktovat.

Nezávazná poptávka odborné montáže

poptavky-autoprofi-2

AUTOPROFI CZ | elektronika pro zábavu, bezpečí a komfort v autě


autocultura-2automuzeum-16autoretro-logo-2016