PORSCHE CLASSIC CLUB ČESKÁ REPUBLIKA

... nejstarší český Porsche Club z rodiště Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home MODELY Porsche 911-912 Prototyp Porsche 901 Cabriolet bude dražen 8. února v Paříži.

Prototyp Porsche 901 Cabriolet bude dražen 8. února v Paříži.

Email Tisk PDF

Porsche 901 CabrioletPrototyp jedinečného Porsche 901 Cabriolet bude dražen 8. února v Paříži na výstavě historických vozidel RETROMOBILE.

Porsche 901 Cabriolet 04Porsche 901 Cabriolet 03V roce 1964 postavila karosárna Karmann, z německého Osnabrücku, která již v té době byla proslavena jako nejlepší výrobce kabrioletů na světě, na žádost Stuttgartu, prototyp otevřeného nového modelu Porsche 901.

Ke stavbě byl použit nově vznikající sportovní model Porsche 901 Coupé výrobního čísla 13360, se šestiválcovým vzduchem chlazeným motorem výrobního čísla 902841, o objemu 1991 ccm a výkonu 130 koní. Karmann odstranil střechu a zbytek karoserie výrazně zesílil, Porsche 901 Cabriolet 01podle nezbytných požadavků otevřených automobilů. Jednalo se o jediný prototyp takto otevřené karoserie Porsche 901, až do roku 1967, kdy vyjel nový model Porsche 911 Targa. Skuteně plně otevřeného kabrioletu se příznivci automobilů Porsche dočkali až v roce 1983 až u modelu SC.

Porsche 901 Cabriolet 02Dříve, než byl nový model Porsche přejmenován na „911“, bylo vyrobeno jen asi 13 – 16 prototypů Porsche 901 s karoserií Coupé a jen tento jediný vznikl jako kabriolet. Většina těchto prototypů byla časem zničena, nebo v poslední době prošla rozsáhlou renovací. Zřejmě asi jen toto otevřené Porsche 901 zůstalo v původním nerenovovaném stavu.

Vzhledem k tomu, že nově připravované americké předpisy přikazovaly v té době ochranu Porsche 901 Cabriolet 05cestujících v otevřeném voze, zůstal prototyp Porsche 901 Cabrio pouze prototypem a sériové výroby se nedočkal. Zůstal dalších několik let uložen ve skladu firmy Porsche, až jej v roce 1967 objevil ve skladu automobilový závodník Manfred Freisinger z Karlsruhe a vůz koupil. Až v roce 2001 kabriolet Porsche 901 Manfred Freisinger vyměnil s americkým nadšencem a sběratelem historických automobilů Myronem Vernisem za závodní Porsche 356 Carrera B GS. Vernis jej také v roce 2013 představil na Pebble Beach Concours d'Elegance u příležitosti oslav 50 let Porsche 911.

Porsche 901 Cabriolet 07Porsche 901 Cabriolet 06V následujícím roce byl automobil prodán do Anglie a nyní bude nabízen na automobilové aukci historických vozidel RM Auctions, společnosti Sotheby´s, při tradiční francouzské výstavě Retromobile. Odhad aukční ceny prozatím nebyl zveřejněn, ale vzhledem k tomu, že se jedná o jediný takovýto unikátní automobil Porsche na světě, vyšplhá se jeho cena určitě až do vesmírných výšin.

 

Vstup pro členy

online-registrace

Akce Porsche 2017

Váš názor je ...


banner-porsche-dilyOnlinegamers.cz

Produkty pro Porsche

Podívejte se na nabídku autoelektroniky pro vaši zábavu, bezpečnost a komfort i pro Porsche automobily. Na AUTOPROFI CZ najdete multimediální autorádia, stropní monitory i displeje do opěrek, led světla i žárovky, zabezpečení vozidel i jejich monitoring, gps navigace i handsfree a mnoho dalšího. Více jak 13.000 produktů je vám k dispozici za NEJ ceny i s technickou podporou techniků a mechaniků.

AUTOPROFI CZ vám také nabízí odbornou montáž pro všechny produkty eshopu.

BRZDY CZ nabízí renovace brzdových čelistí a spojkových lamel pro nové automobily osobní i nákladních automobilů, návěsy a přívěsy, autobusy, motocykly, traktory, kolejová vozidla a samohybné speciální stroje pro různé práce. Stejně tak i pro historická vozidla a veterány. V případě zájmu vyplňte nezávaznou poptávku a následně budete přesměrováni na stránky Brzdy CZ. Obratem vás budeme kontaktovat.

Nezávazná poptávka odborné montáže

poptavky-autoprofi-2

AUTOPROFI CZ | elektronika pro zábavu, bezpečí a komfort v autě


autocultura-2automuzeum-16autoretro-logo-2016