PORSCHE CLASSIC CLUB ČESKÁ REPUBLIKA

... nejstarší český Porsche Club z rodiště Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Uskutečněné klubové AKCE Akce klubu 2011 2011 * * IV. Porsche sraz Zlín - 7.5.2011

2011 * * IV. Porsche sraz Zlín - 7.5.2011

Email Tisk PDF

Zlin2011_01IV. Porsche sraz Zlín započal již v pátek v podvečer, kdy se "zdravé jádro" našeho stále ilegálního Porsche Classic Clubu ČR sešlo ve zlínském Sklípku u Tomáše a náležitě utvrdilo kolektiv jak dobrým jídlem tak i vynikajícím moravským vínem. Povinný rozchod byl vyhlášen ale již okolo půlnoci, neboť v sobotu 7.května nás čekal opravdu náročný den.

Zlin2011_02Sobotní ráno 7.5.2011 se skvělo překrásným jarním počasím, kdy slunce pálilo v plné své jarní síle a větřík příjemně ovíval. Na zlínské náměstí Míru se již od časného rána začaly sjíždět první automobily Porsche a tak jak to již běžně bývá, skoro prvním byl téměř nejvzdálenější účastník. Letos jim byl pan Zlin2011_03Base s již všem dobře známým Porsche 356 Coupé s karoserií Karmann. O několik minut předstihl i samotné pořadatele této již tradiční akce, otce a syna Hniličkovi. Ti přijeli jak v luxusním voze Porsche 928 tak i v moderním a rychlém Porsche Boxter.  V dalším Boxteru přijeli letos do Zlin2011_04Zlína poprvé i pořadatelé našeho dalšího oblíbeného klubového srazu v Českém Krumlově, manželé Sýkorovi. Pak již se na náměstí začaly hrnou v nepravidelných intervalech 911 různých roků výroby, vodou chlazené 944 a 924 a dokonce i jedna 914. Do 11 hodiny se sjelo na krásných 35 automobilů, které obdivovali stovky náhodných ale sem speciálně vypravených diváků. Vždyť taková krása vozů Porsche se zde vidí opravdu jen jednou za rok.

Zlin2011_05Zlin2011_06Zlin2011_07Zlin2011_08

Bohužel, na vozy Porsche se ten den přivalila i jedna velice nepříjemná smůla v podobě autonehody, kterou zapříčinil nepozorný řidič jeZlin2011_09dné zlínské Octávie. Když k náměstí přijížděla kolona několika vozů Porsche z Brna a hledala dosti utajený vjezd na náměstí,  Přiřítila se zezadu stříbrná Octávie a plnou silou narazila zezadu do před sebou pomalu jedoucího Porsche 944. Rána byla tak silná, že 944 jako odražená kulečníková koule ještě lehce označkovala i 911 Carreru jedoucí před sebou. Bohužel, Porsche 944 bylo na odtahovku a jeden z natěšených účastníků byl ze setkání vyřazen.

Zlin2011_10Zlin2011_11Zlin2011_12

Zlin2011_13Pak již všech 38 automobilů Porsche, které byly na náměstí Míru náležitě zaregistrovány k tomuto setkání, čekala společná spanilá jízda Zlínem a okolím. Tato jízda, která po celé své délce budila náležitou pozornost, byla cca po 20 ujetých kilometrech, která se obešla bez jakýchkoli problémů, přerušena na okraji města velmi dobrým obědem. Výběr byl mezi svíčkovou a řízkem a tak to velmi rychle odsejpalo.

Zlin2011_14Zlin2011_15Zlin2011_16Zlin2011_17

Zlin2011_18Po vynikajícím obědě se celá kolona přesunula na zámek Vizovice, kde již nás očekával nejen místní kastelán ale i desítky nedočkavých diváků, kteří příjezd vozů Porsche vítali nadšenými i obdivnými pohledy. Po zaparkování všech vozů, které obsadily nejen nádvoří ale i park zámku se dotazy diváků na majitele jednotlivých vozů jen hrnuly.

Zlin2011_19Zlin2011_20Zlin2011_21Zlin2011_22

Zlin2011_23Příjemné odpoledne IV. Porsche srazu Zlín bylo zakončeno téměř neuvěřitelnou prohlídkou neskutečných sbírek i renovačních dílen Muzea historických vozidel rodiny Samohýlů ve Zlíně. Mezi všemi historickými skvosty nás svým velmi poutavým komentářem více jak tři hodiny provázel provázel samotný syn zakladatele dlouholeté sbírky, JUDr. Ing. Ladislav Samohýl.

Zlin2011_24Zlin2011_25Zlin2011_26Zlin2011_27

Zlin2011_28Celé IV. Porsche setkání Zlín se díky poutavému vyprávění pana Samohýla oproti původnímu časovému plánu protáhlo až téměř do večerních hodin a musím říci, že to byl skutečně nezapomenutelný zážitek. O naší klubové návštěvě u Samohýlů připravím brzy samostatný článek.

Pro ty, kteří toto setkání ve Zlíně nestihli, se chystá již velmi brzy další klubový sraz, a to Pod Kunětickou horou v Hradeckém Kraji. Budeme se těšit na Vaši účast.

Více fotografií ze setkání bude velmi brzy umístěno ve FOTOGALERII.

Napsali o nášem srazu v i DNES.cz

 

 

 

 

Vstup pro členy

online-registrace

Akce Porsche 2017

Váš názor je ...


banner-porsche-dilyOnlinegamers.cz

Produkty pro Porsche

Podívejte se na nabídku autoelektroniky pro vaši zábavu, bezpečnost a komfort i pro Porsche automobily. Na AUTOPROFI CZ najdete multimediální autorádia, stropní monitory i displeje do opěrek, led světla i žárovky, zabezpečení vozidel i jejich monitoring, gps navigace i handsfree a mnoho dalšího. Více jak 13.000 produktů je vám k dispozici za NEJ ceny i s technickou podporou techniků a mechaniků.

AUTOPROFI CZ vám také nabízí odbornou montáž pro všechny produkty eshopu.

BRZDY CZ nabízí renovace brzdových čelistí a spojkových lamel pro nové automobily osobní i nákladních automobilů, návěsy a přívěsy, autobusy, motocykly, traktory, kolejová vozidla a samohybné speciální stroje pro různé práce. Stejně tak i pro historická vozidla a veterány. V případě zájmu vyplňte nezávaznou poptávku a následně budete přesměrováni na stránky Brzdy CZ. Obratem vás budeme kontaktovat.

Nezávazná poptávka odborné montáže

poptavky-autoprofi-2

AUTOPROFI CZ | elektronika pro zábavu, bezpečí a komfort v autě


autocultura-2automuzeum-16autoretro-logo-2016