Byli jsme v Norimberku (13.7.2013) na oslavách 50 let Porsche 911

V sobotu 13.července se vydalo několik fandů vozů Porsche na výlet do Norinberka, na setkání, které tam bylo pořádáno na oslavu letošního výročí 50 let Porsche 911.

Norimberk 02Norimberský klub majitelů historických vozidel, sídlící v bývalé továrně na výrobu cihel, zde vytvořili široké zázemí pro majitele veteránů a nazvali jej OFENWERK. Právě v této bývalé továrně bylo vytvořeno centrum celého Porsche setkání, ve kterém si pořadatelé dali za cíl, během víkendu zaregistrovat celkový počet 911 vozů Porsche 911.

Ačkoli k účasti na společném výletu se na  našich klubových stránkách zaregistrovalo jen asi 9 vozů, byl jsme nakonec velmi mile překvapen, když se nás na hranicích s Německem sjelo dvacet. Dlouhá kolona, která se poté vydala po německé dálnici směrem k Norimberku budila zaslouženou pozornost i u němčourů, kteří jsou na automobily Porsche přeci jen zvyklí mnohem víc, než je tomu u nás.

Norimberk 04.Norimberk 05.Norimberk 06.Norimberk 07.Norimberk 08.

Norimberk 03Když jsme přijelo na místo setkání, začali se nám oči otevírat k neuvěření. Kam oko dohlédlo, všude samá Porsche 911. Některé odjížděli na celodenní okružní jízdu a další, tak jako mi, zase přijížděli na setkání. Ti, kterým bylo líto vynaložit 39 €uro za registraci, nechávali své vozy venkuNorimberk 09. mimo areál. dovnitř šli pěšky za pouhých 7,50 €uro. Každý koutek, kde se dalo zaparkovat, byl proto obsazen nějakým Porsche. Parkovalo se na okrajích ulic i na chodnících, přímo pod značkami zákaz zastavení. I nedaleké odstavné parkoviště o kus dál bylo plné. A to přitom další vozy stále přijížděly, registrovali se a vjížděli do areálu OFENWERK. I uvnitř areálu bylo na co se dívat. Okolo poledne již byl celý areál téměř plný a to měla ještě přijet hromada vozů z celodenní jízdy. Když kolem poledne přijel náš opožděný kolega, čecho-ameriko-francouz Ivan Benčík (přijel loni z Francie na náš sraz v Českém Krumlově), tak získal informaci od pořadatelů, že již registrovali přes šestset vozů Porsche 911 !!!

Norimberk 10.Norimberk 11.Norimberk 12.Norimberk 13Norimberk 14

Norimberk 15I mezi zaparkovanými vozy v areálu jsem objevil několik dalších Porsche s českou SPZ a další čeští majitelé Porsche byli během dne i na orientační jízdě. Přesto, že v areálu byla jen hrstka registrovaných vozů, byli jsme nadšeni širokou škálou modelů, od prvních 911 ze šedesátých let až po ty nejnovější 911. Bylo zde i mnoho různě upravených vozů, od velmi vkusných až po téměř nesmyslný tuning. Svou účastí na této mimořádné akci jsme ukojili svůj "absťák" po dalších vozech Porsche, který nám pomůže vydržet do 31.srpna 2013, kdy proběhne tradiční velké setkání Porsche v Liberci.

Norimberk 16Norimberk 17Norimberk 18Norimberk 19Norimberk 20

Norimberk 21Při cestě domů po německé dálnici, která byla v sobotu odpoledne až nečekaně volná, jsme využili povolení neomezené rychlosti a vyhnaly všechny pavouky z výfuků svých vozů. Roztáhnout své Porsche na rychlost přes 200 km/h neodolal téměř nikdo z nás.

Další fotky z tohoto výletu najdete na: Muf-rajče idnes.cz

Muf, alias Míla Maun, také otevřel na svých internetových stránkách diskusi: Jak se vám akce líbila

Mne na akci nejvíce zaujalo jedno z nejstarších Porsche 911 Targa, které mělo zadní okno ještě ze skládací folie, oproti pozdějším skleněným. Jedno takové, ale červené, jezdí i u nás v Čechách, na Karlovarsku.

Norimberk 22Norimberk 23Norimberk 24Norimberk 25

Porsche video

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ