Porsche Classic Club ČR jede dál i v roce 2016

Na přelomu roku se po České republice rozběhla zpráva, že náš Porsche Classic Club ČR s třicetiletou tradicí bude končit svou činnost a přebere jej nový Porsche Club Bohemia. Rozhodně tomu tak není !!!

Skutečností je, že z oficiálního Porsche Clubu CZ se sídlem v Kopřivnici údajně vystoupil během roku 2015 větší počet nespokojených členů a ti si založili vlastní klub majitelů vozů Porsche, nazvaný Porsche Club Bohemia.

Tito lidé nás oslovili někdy v listopadu 2015 s žádostí, zda bychom náš Porsche Classic Club ČR nespojili s tímto novým klubem a společně tak nevybudovali nový velký Porsche Club, který by následně požádal ve Stuttgartu o oficiální autorizaci.

Nápad se mi to zdál zprvu zajímavý a tak jsem tento požadavek předložil skupině našich členů klubu, kteří během roku pořádají regionální klubová setkání Porsche, a mají na činnosti našeho klubu velký podíl. Musím říci, že z jejich strany se návrh rozhodně nesetkal se souhlasem. Bylo to zřejmě i tím, že zástupce nového Porsche Clubu Bohemia nám této schůzce nepředložil žádné konkrétní informace, jak by společný klub měl fungovat a co by to především našemu klubu přineslo za výhody.

Následně mi začali další lidé telefonovat, nebo psát maily s obavou, že hodlám náš fungující klub zrušit, nebo zaprodat někomu jinému. Chtěl bych proto celou záležitost uvést na pravou míru.

Skutečnost je taková, že za dobu naší dlouhé činnosti, kdy se nás pokoušely skupiny některých nepřejících lidí různými způsoby zlikvidovat, jsme se naučili fungovat absolutně nezávisle a bez jakékoli cizí podpory. V současnosti máme okolo stovky členů nebo sympatizantů, kteří se účastní našich klubových akcí, kterých pořádáme rok od roku stále víc a nabalujeme na sebe i stále nové majitele automobilů Porsche a spolupracujeme se vzrůstajícím počtem servisů i dodavatelů dílů na vozy Porsche.

Postupně si také uvědomujeme, že automobily Porsche se vyrábějí již dlouhých více jak šedesát let a tím se i skupina majitelů Porsche postupně rozděluje na dvě víceméně nesrovnatelné skupiny.

Členové našeho Porsche Classic Clubu ČR jsou z velké části majitele klasiky, majitelé vzduchem chlazených Porsche, jako jsou stará Porsche 356, 911 z osmdesátých let, 912, 914 ale také vodou chlazená Porsche s motorem vpředu a provedením Transaxle, jako Porsche 924, 944, 928 či 968, které se daly ještě nedávno pořídit za dosti málo peněz. K tomu se v poslední době přidala i stále se rozrůstající skupina majitelů "levných" Porsche Boxster a prvních vodou chlazených Porsche 911. Tito lidé si již většinou vyzkoušeli účast na několika našich klubových setkáních, jejichž jednoduché a víceméně "levné" pojetí pořádaných klubových akcí jim i vyhovuje.

Pokud jsme se ale některým majitelům především dražších Porsche zdáli při našich jednoduchých srazech jako nepřijatelní partneři, víckrát na naše akce již nepřijeli. A to se obávám, že by byl i příklad majitelů nových a zánovních automobilů Porsche, jejich majitelé jsou většinou lépe finančně situováni a proto také mají i úplně jiné zájmy a představy, jak by mělo vypadat prestižní setkání Porsche. Navíc náš Porsche Classic Club ČR je klubem výhradně sportovních automobilů Porsche a tak do našich řad zásadně nepatří modely Porsche Panamera, Macan nebo Cayene, kteří také mají zájem být v nějakém klubu. To budou pravděpodobně také členové nového Porsche Clubu Bohemia.

Náš Porsche Classic Club ČR bude i nadále fungovat tak, jak fungoval doposud.

Zachováme si i nadále nejen svou historii, vlastní identitu Občanského sdružení (Spolku) s ičem a další různé výhody, které jsme si sami vybudovali, jako třeba Testace historických vozů Porsche, spolupráci s různými velmi šikovnými mechaniky a servisy a podobně.

Každý majitel sportovního vozu Porsche, který přijede na naše klubové setkání v Praze, Zlíně, Hradci Králové, Českém Krumlově (nebo Mostě-Litvínově), Jeseníku nebo Liberci - Vratislavicích nad Nisou je vítán, i když třeba není registrovaným členem našeho klubu. Podmínkou účasti je sportovní dvoudveřové Porsche a dobrá nálada. Každý účastník Ferdinand Porsche Festivalu v Liberci-Vratislavicích nad Nisou navíc přispěje ve startovném částkou 100 Kč na celoroční činnost klubu a proto ani nevybíráme žádné oficiální členské příspěvky. Samozřejmě, že řádně registrovaní členové klubu budou mít určité klubové výhody, jako různé slevy u našich partnerů (servisy, hotely, různé obchody dílů a pod.). Vzhledem k tomu, že členové klubu jsou z celé České republiky, budou tito registrovaní členové dostávat mailem, nebo přes SMS aktuální informace o činnosti klubu a nových výhodách.

I nadále budeme podporovat svou účastí i akce klubu Porsche 108, především letní sraz v Čáslavi, nebo i další akce, které bude toto společenství pořádat. Samozřejmě se nebudeme vyhýbat ani spolupráci s novým Porsche Clubem Bohemia, budeme-li pozváni a žádnému členu našehio klubu nebudeme zakazovat možnost členství i v Porsche Clubu Bohemia.

Nová aktuální registrace členů Porsche Classic Clubu ČR, která je nutná pro nezbytnou zákonnou transformaci z Občanského sdružení do Spolku, kterou po nás chce nejpozději do konce roku 2016 stát, začne probíhat od konce dubna 2016 na našich klubových setkáních a snad se mi to brzy podaří otevřít i zde na našich klubových stránkách.

Přeji všem mnoho spokojených kilometrů s jejich klasickým Porsche a těším se na naše společná setkání v roce 2016.

Pokud máte na činnost klubu vlastní názor, nebo nápad jak činnost ještě vylepšit, budu potěšen když mi to napíšete na mail: porsche@automuzeum.cz

autoprofi banner 468x60