HUNGARORING CLASSIC * 21.-22.8.2021

Hungaroring Classic jsou podobné závody historických automobilů na okruhu, jako v Le Mans (pořádá je stejná francouzská asociace), jenom se nezávodí 24 hodin, ale jen vždy několik kol v sobotu i v neděli, během celého dne.

Pořadatelé připravili pro majitele klasických automobilů vyrobených do roku 1990, a také vybraných značek, kam spadají i sportovní automobily Porsche všech roků výroby, kteří přijednou na okruh jako diváci, velmi zajímavé klubové podmínky. Každý předem registrovaný účastník, který se pořadatelům zaeviduje, včetně zaslané fotografie svého vozu, obdrží volný vjezd dovnitř areálu okruhu Hungaroring a 2 volné vstupenky.

Hungaroring Classic 3Už v roce 2019 jsme se této akce zúčastnili (tehdy pouze dvěma klubovými vozy), ale zážitky stály opravdu za to. Volná možnost procházky depem závodních vozů, skvělé závody a hlavně pro majitele Porsche, ve společnosti maďarského klubu Porsche Pannonia, také v neděli po závodech možnost svezení se po okruhu Hungaroring!

Nevím, jak Vy, ale já pojedu letos do Maďarska na Hungaroring Classic určitě. Věřím, že se tam společně setkáme.
Info o akci Hungaroring Classic, včetně povinné registrace, najdete na stránkách pořadatele: https://hungaroringclassic.com/
Nebojte se maďarštiny. Vše je na stránkách psáno i anglicky a tímto jazykem se domluvíte i s pořadateli. Při registraci uveďte heslo "Porsche Classic Club CR", aby vás pořadatele poslali na vyhrazené místo pro náš Porsche Classic Club.


Já osobně plánuji, že směr Maďarsko vyrazím o několik dní dříve. V Rakousku navštívím KOLLER Oldtimermuseum ve městečku Heldenberg a v Maďarsku pobudu několik dní v příjemných termálních lázních, kde si nahřeju bolavá záda. V pátek odpoledne se přesunu na okruh Hungaroring. Ubytování u okruhu jsem si již zajistil v penzionu, kde vydržím až do pondělí, kdy se vydám na zpáteční cestu domu. To ještě zvažuji navštívit Budapešť. Přihlášen jsem s Porsche 914.

Koller Oldtimermuseum Entrance

 

autoprofi banner 468x60