Pravidelné přetestace historických vozidel PORSCHE

by Super User
Zobrazeno: 860

29.4.2018 - Praha  /  1.5.2018 - Liberec

Ještě letos mají majitelé historických vozidel, která vlastní Průkaz historického vozidla, povinnost uskutečnit pravidelnou přetestaci svého stroje nejpozději do konce měsíce května.

Pokud v tomto režimu provozujete své klasické Porsche starší 30 let, používáte bílo-zelené registrační značky, tak Porsche Classic Club ČR má na toto "přetestování" oprávnění a může vám je pomoci svých vyškolených testačních komisařů uskutečnit.

Taktéž platí i pro majitele vozů Porsche starších více jak 30 let s běžnými bílo-černými registračními značkami, kteří si pořídili Testaci historického vozidla, aby jim pojišťovna snížila Povinné ručení a přitom měli své vozidlo pojištěno nikoli jako staré auto, ale jako skutečného veterána.

Porsche Classic Club ČR bude mít letos dva termíny přetestování:

1) Praha - 29.4.2018 - při Engine Prague Porsche Meetingu v Tuchoměřicích, Ke Kopanině 421 (11:00 - 12:00 hodin)

2) Liberec - 1.5.2018 - tradiční testování v areálu pivovaru Konrad. Liberec - Vratislavice nad Nisou, Tanvaldská 164 (10:00 - 11:00 hodin)

Povinnosti majitele vozu: 

od letošního roku jsou pro pravidelné "přetestování" nové povinné formuláře, které musí majitel vozu předem vyplnit, a současně doložit buď kopii dokladu o uskutečněné STK, nebo přivézt potvrzený protokol kontroly vozu v nějakém odborném autoservisu. Oba dokumenty si můžete na našich stránkách stáhnout a vytisknout. Bez nich není testace možná.

Současně by majitel vozidla měl s sebou přivézt původní čtyřlist Žádosti o testování historického vozidla a Průkaz historického vozidla (knížečka v zelených deskách) na nové razítko. Pokud již máte tento průkaz orazítkovaný ve všech devíti polích, je nutné si jej ještě před testací nechat na registračním místě vyměnit (potřebujete 2 fotografie 6x9 cm).

Od letošního roku se také zvedla cena za přetestace, na cenu 500 Kč za vozidlo. (Nová testace ale platí 2 roky).

Řádní členové Porsche Classic Clubu ČR mají po předložení platného průkazu, tuto přetestaci sníženou na 300 Kč.

Na závěr budeme potěšeni, když se nám na "přetestaci" v obou termínech předem objednáte mailem, abychom věděli, kolik přijede vozidel.

Totéž platí, pokud by vám nutné dokumenty nešly stáhnout z internetu, tak vám je obratem zašleme mailem.

Těšíme se na vaši účast a upozorňujeme, že neprodloužená testace ztrácí po 31.5.2018 platnost (jako by vozidlo bylo bez STK) a současně je neplatné i Povinné ručení, sjednané na sníženou částku pro historiké vozidlo.

Protokol-testovani

Protokol-prohlidky

 

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ