Kniha o Jardovi Juhanovi právě vyšla.

by Super User
Zobrazeno: 6399

Jaroslav Juhan – Život bez brzd,  Muž, který přivedl Porsche na Carreru.

Tak zní název nové knihy, která právě v těchto dnech vyšla a popisuje jedinečný život úspěšného automobilového závodníka na vozech Porsche, Jaroslava Juhana.

Autor: známý motoristický novinář, Jan Králík

Kniha formátu 16 x 24 cm má 160 stran.

Jaroslav Juhan (1921) patří k nejúspěšnějším československým automobilovým závodníkům v celé historii našeho motoristického sportu, stal se světoběžníkem a mimořádnou osobností v automobilovém oboru. Své jméno spojil mimo jiné se značkou Porsche a Lotus, jeho blízkými přáteli byli pětinásobný mistr světa F 1 Juan Manuel Fangio, Louis Chiron a řada dalších významných osobností. Byl to Juhan, kdo v roce 1953 přivedl značku Porsche na tehdy nejdelší a nejtěžší automobilový závod - Carreru Panamericanu. Také jeho zásluhou zdobí nejostřejší sportovní vozy značky název tohoto pekelného závodu. Ve svém vyprávění vzpomíná také na svého bratra Františka Juhana (1914-1992), našeho nejvýznamnějšího předválečného motocyklového závodníka. Oba se po komunistickém puči rozhodli nezávisle na sobě opustit republiku. Také proto se ani o jednom z nich neobjevila čtyřicet let až do roku 1989 prakticky žádná zmínka. Knížka se to snaží alespoň trochu napravit.

Vydala: GRADA Praha - 2011. Doporučená prodejní cena: 299,-Kč

Naše klubová cena:  250,- Kč Knihu si můžete objednat mailem na adrese klubu.

 

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60