Láďo vrať se !!!

by Super User
Zobrazeno: 6819

Donedávna vzorný člen našeho klubu, dlouholetý fanda automobilů Porsche, účastník mnoha veteránských akcí doma i v zahraničí se svou "911 SC" a ještě letos zjara nadšený spoluorganizátor pardubicko-hradeckého jarního Porsche srazu, Láďa z Neďěliště, byl zničehonic oblouzněn bludnými čarami a kouzli utajené Královny Alžběty a začal se nám neuvěřitelně rychle vzdalovat. Jeho přátelé a kamarádi z blízkého i dalekého okolí, také majitelé vozů Porsche ale nezaváhali a rozhodli se Láďu z kouzelného poblouznění zachránit.

Lada_02Dlouhá léta jsme našeho Láďu znali jen jako nadšeného poršistu, který ve svém Porsche 911 SC neustále vozil reklamní vlajku a neváhal ji kdykoli vytáhnout, aby celému okolí dokázal, jak velký příznivec značky Porsche skutečně je. Nebál se ani případných perzekucí z nepovolené reklamy a neodradily jej ani výhružky případného transportu do vyhnanství na dalekou Sibiř. Byl to prostě skalní fanda Porsche u kterého bychom nikdy nečekali žádný odklon jiným směrem.

Lada_03Před časem mu ale začal být elektrický střešní siberdach jeho porsche málo a začal "na stará kolena" velmi intenzivně pokukovat po kabrioletu. Aby nevybočil ze směru svého zájmu, velmi zamilovaně se začal tulit k cizímu Porsche 356 Speedstar. Samozřejmě, že jako český starobní důchodce si nemohl dovolit zakoupit skutečný originál ale byl smířen i se skutečností, že si pořídí dokonalou repliku. Dnem i nocí seděl u internetu, surfoval po všech možných prodejcích veteránů v Evropě i Americe. Dokonce nás letos zjara téměř násilím vytáhl do Německa, kde jsme s ním museli skoro pod pohrůžkou násilí sdílet jeho nadšené dojmy ve firmě vyrábějící repliky Speedsterů.

Lada_04Už jsme si všichni mysleli, že se v jeho garáži objeví k jeho Porsche 911 SC další značkové kabrio a Láďa bude před každým Porsche srazem řešit vskutku téměř neřešitelný problém majitelů více vozů stejné značky, kterým autem za kamarády na setkání nebo na výlet vyrazit.

Lada_05Ještě před pár dny, počátkem září při slavnostním otevírání hradeckého Czech Ringu byl Láďa plný nadšených hlášek na kvality vozů Porsche, které by nikdy neopustil. Šikovný paparazzi jednoho nejmenovaného bulváru však Láďu v nestřeženém okamžiku zachytil v bujarém obležení mladičkých jen spoře oděných rusalek o kterých jsme se až později dověděli, že byly na tuto akci cíleně vyslány z nejmenované země za jedním kanálem. (Omlouváme se za kvalitu fotografie ale byla pořízena tajným foťákem ukrytým v dýmce).

Lada_06Ačkoli je Láďa povahou skutečně silný chlap, kouzelnému oblouznění sličných rusalek nebo lépe řečeno britsalek nakonec neodolal. Místo dlouhodobě opěvovaného Porsche Speedster na který jsme již s napětím čekali, Láďa své názory nečekaně otočil a pro všechny nepochopitelně se v jeho garáži objevil bílý anglický sporťáček MG B. Opravdu nám není jasné, co Láďu k takovéto radikální  zradě dlouholetého vyznání skutečně vedlo, ale jeho kamarádi nezůstali v ústraní a rozhodli se Láďova bludná kouzla z hlavy vyhnat a Láďu zachránit. Nelenili svého těžce vydobytého volna a vydali se do Neděliště, aby náležitě zakročili.

Lada_12Lada_10Lada_11Lada_15Lada_13Lada_14

Lada_20Nejprve několik hodin Láďovi kamarádi manifestovali na ulici před jeho domem, neboť Láďa se zbaběle zamkl v garáži s MG B. Když se ale do manifestace začali zapojovat i sousedé z okolních domů a náhodní okolojdoucí chodci, Láďa nevydržel a raději vpustil kamarády na dvorek. Zde vymítání ďábla pokračovalo a už to vypadalo, že Láďa nad temnými kouzly zvítězí a své nové MG vyveze z garáže a zahrady na nedaleký hnůj. Záludné anglické MG však odmítlo poslušnost a nechtělo ani po zdlouhavém přemlouvání a vyhrožování vyjet za vrata. Když pak Láďovi kamarádi začali radit, ať autu vypustí vodu, že v minulosti se i koním pouštělo žilou aby se uzdravili, ztratil Láďa nečekaně nervy, popadl do jedné ruky mexickou mačetu a do druhé husitský řemdih a pod pohrůžkou újmy na zdraví vyhnal své dlouholeté kamarády až za ves do polí.

Lada_30Lada_31Lada_32Lada_33Lada_34

Ačkoli na první pohled se kamarádská aktivita nejevila jako nijak moc úspěšná, tak jsme všichni přesvědčeni, že malý červík do Láďovi hlavy přeci jen zalezl a Láďa se k nám s Porsche velice brzy zase vrátí.

Pokud byste náhodou měli podobný problém, a hrozila vám nákaza jinou značkou, tak dejte vědět. Velice rádi zachráníme i vás.

 

 

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60