Prodlužování Testací historických vozidel.

by Super User
Zobrazeno: 7829

Držitele především Klubových testací historických vozidel vydávaných hlavně za účelem snížení Povinného ručení historických vozidel starších 30 let (dříve 25 let) upozorňujeme, že tyto Testace je nutné každoročně prodlužovat a to nejpozději do konce května následujícícho roku od poslední testace nebo prodloužení.

Mnozí majitelé těchto testací, kteří je v minulosti získali, takto bohužel nečiní, čímž se svým opomenutím vydávají pojišťovnám na milost a nemilost.

Podle posledního sdělení České kanceláře pojistitelů, budou pojišťovny při řešení škodních událostí historických vozidel se sníženým pojištěním, vyžadovat i předložení platného (pravidelně prodlužovaného) Testačního protokolu a v případě, že tento nebude platný, bude to bráno jako pojistný podvod a pojistka nebude vyplacena !!!

Seznam veškerých Testací historických vozidel a jejich prodlužování se ale také každoročně zasílá na Federaci klubů historických vozidel (FKHV) do Prahy. Zde si Česká kancelář pojistitelů vymínila porovnávání platných a neprodloužených testací. Pokud zjistí, že některé vozidlo nemá prodlouženu Testaci HV, můžese klidně stát, že i přesto bude pojistka vydána, ale za nějaký čas bude vlastník vozidla vyzván k úhradě plného pojištění včetně penále a to zpětně.

Proto apelujeme na všechny držitele především Klubových testací historického vozidla, dejte si své doklady do pořádku, ať vás to později nestojí mnohem víc peněz. Porsche Classic Club ČR má právo testovat a proto vám uvedené testace můžeme, pokud vozidlo odpovídá i nadále prezentovanému stavu, bez probémů prodloužit. Cena za prodloužení Klubové testace historického vozidla stojí 200,- Kč. Termín prodloužení je do 31.5.2011

Stejně je tomu i u Krájských testací historických vozidel. Pokud máte své auto na Zvláštních registračních značkách pro historická vozidla, tak je každoročně nutné tuto testaci prodloužit. Jinak se vám může klidně stát, že vám Policie tyto značky třeba i na silnici odebere pro neplatné doklady. Zde podotýkám, že podle Silničního zákona hrozí řidiči, který jel s vozidlem bez platných dokladů od vozidla až odebrání řidičského průkazu. !!!

NEBERTE TO NA LEHKOU VÁHU, když je to tak jednoduché vyřešit čas a za pár korun.

 

 

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60