2011 * * Porsche sraz pod Kunětickou horou - 21.5.2011

by Super User
Zobrazeno: 7082

21. května 2011 se uskutečnil další náše klubové Porsche setkání, nazvané Porsche sraz pod Kunětickou horou. Tento sraz byl pořádaný členy našeho klubu z Pardubicka a Hradce Králové. Bohužel, já ač jsem na tento sraz v sobotu ráno vyrazil pln očekávání, tak jsem tam nakonec pro poruchu svého vozu nedojel. Zůstal jsem stát s vadnou spojkou asi 25 km za Libercem a tak mám celé dění jen zprostředkovaně.

Kunka_03Na sraz přijelo 38 vozů Porsche, většinou členů a příznivců Porsche Classic Clubu ČR. Nejvzdálenějšími účastníky byly asi manželé Sýkorovi se svým Boxtrem, kteří přijeli až z Českého Krumlova, kde jednou za dva roky pořádají také velmi pěkný klubový sraz. Už se těšíme na rok 2012.

Kunka_04Kuriozitou pardubického srazu byl jeden účastník s vozem Porsche Panamera, který podle sdělení pořadatelů opravdu nezapřel pravidlo, že boháči si nechají pro korunu vrtat koleno. Byl totiž jediný, kdy nazaplatil účastnický poplatek pouhých 100,- Kč. Musím říci, že to není poprvé a podobný zažitek jsem měl i v liberci s majitelem  vozu Porsche Cayenne. Holt někteří fandové značky dají za své Kunka_05Porsche asi opravdu úplně všechny prachy. Ještě štěstí, že těm ostatním účastníkům, kteří si koupili jen takováta levná stará Porsche, ještě nějaká ta koruna zbyla za zaplatili stovku bez reptání. Oni totiž asi chápou, že i příprava takové akce stojí pořadatele nemálo peněz, které do toho investují z vlastních kapes a tak akci rádi podpoří.

Kunka_06Jako ocenění pořadatelů této akce jsem použil doslovně převzatý text jednoho z účastníků, který napsal na foru spřízněného klubu Porsche.108 následující řádky :

"Nazdar lumpi-fčil sem dorazil dom z jednoho suprovýho srazíku-KUNDĚTICKÁ HORA. Fakt klobouk dolů,měliKunka_07 to páni pořadatelé-bernie,berniovka atd, zmákly na stopro. A nejvěčí pochvalu bych jim dal, za výběr trasy-suprový, hlaďůčký, zatáčkovitý cesty-prostě bomba svezeničko-akorat do kopca mě berny trochu sral, pač s tou stařenkou mě trochu brzdil, ale jinak super. Ještě jednou dik za suprové vikend. Čus RR 844 S2"

Kunka_08Myslím, že víc už není co dodat. Jen podotýkám, že na organizaci celého srazu se nejvíce podílel Jirka Šanda, Láďa Štěpánek a samo také Berni alias Míra Bernard, za což jim patří veliký dík.

Fotky ze srazu mi poskytl Saša Aulický, který pořídil celý velký soubor reportážních záběrů z této akce. V nejbližší době bude jeho soubor doplněn do Fotogalerie akcí 2011.

Doufám, že podobná účast bude i na našem dalším klubovém srazu, který se uskuteční ve dnech 18.-19.6. 2011 v Litvínově a Mostě. Rádi tam uvítáme i Vás.

 

 

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60