Nositelů jmen PORSCHE, PORCH, PORŠ je v Česku přes půl tisíce

by Super User
Zobrazeno: 6024

Podle aktuální statistiky Ministerstva vnitra České republiky bylo k 31.12.2010 v registru obyvatel ČR evidováno 597 nositelů příjmení PORSCHE, POSCH a PORŠ.

Podle přesné evidence MV ČR to je:

39 nositelů příjmení Porsche / Porscheová

134 nositelů příjmení Porsch / Porschová

424 nositelů příjmení Porš / Poršová

V sobotu 4. září 2010 se uskutečnilo historicky první setkání nositelů příjmení Porsche, Porsch, Porš, které proběhlo v rodišti nejslavnějšího držitele tohoto jména, automobilového konstruktéra, profesora Dr.Ing.h.c. Ferdinanda Porsche. Akce proběhla u příležitosti 17. Ferdinand Porsche Festivalu, který pro příznivce a majitele automobilů Porsche uspořádal Porsche Classic Club ČR. Celkem se na akci oficiálně zaregistrovalo 55 nositelů příjmení Porsche, Porsch a Porš.

Také v roce 2011 se uskuteční setkání osob s příjmením Porsche, Porsch a Porš. Akci znovu uspořádá Porsche Classic Club ČR při 18.ročníku Ferdinand Porsche Festivalu v sobotu 3.září 2011. Setkání proběhne opět v areálu vratislavského pivovaru Konrad a je potěšitelné, že se již hlásí první účastníci dokonce i ze zahraničí. Pořadatelé již nyní chystají pro návštěvníky zajímavý doprovodný program „Po stopách Ferdinanda Porsche“. Registrace nositelů příjmení Porsche, Porsch a Porš vyvrcholí ve 13 hodin společným fotografováním. Ferdinand Porsche Festival ale budete moci navštívit již od 9,00 hodin, kdy budou přijíždět první automobily Porsche.

Budeme se těšit i na Vaši účast.

 

 

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60