Členové PCC ČR vzpomenuli Porscheho úmrtí

by Super User
Zobrazeno: 7024

V neděli 30.ledna 2011 si členové Porsche Classic Clubu ČR z Liberce připomenuli 60 let od úmrtí automobilového konstruktéra a rodáka z Vratislavic nad Nisou u Liberce, Ferdinanda Porsche. Společně se sešli u rodinné hrobky Porsche na vratislavickém hřbitově a položili zde kytičku.

Porsche_hrbitov_2Za krásného slunného dne jsme si tak vzpomenuli na geniálního automobilového konstruktéra pocházejícího z malé severočeské vesničky Maffersdorf (dnes Vratislavice nad Nisou), který vdechl život jejich dnes již historickým automobilům, které jsou dnes jejich velikou láskou a zdrojem společného zájmu.

Porsche_clanek_MFdnesPro větší osvětu a připomenutí Porscheho významné konstrukční historie vyšel ve spolupráci Porsche Classic Clubu ČR a největšího českého deníku Dnes, v sobotu 29.1.2011, obsáhlý článek téměř na celou stránku těchto novin o tom,  jak se Ferdinand Porsche svými geniálními konstrukcemi během svého života nesmazatelně zapsal do celosvětových dějin motorismu.

Na závěr uvádíme jednu aktuální a velmi podstatnou informaci.

Porsche_dum_Porsche356Po mnoha letech bezvýsledných jednání se konečně podařilo přesvědčit zástupce Porsche, lépe řečeno dnes koncern VW kterému od nedávna Porsche patří o tom, aby zakoupil a pro další generace zachránil rodný dům Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou. Věřme, že touto skutečností se z dosud dosti zanedbávané a nevhodně přestavované nemovitosti velmi brzy stane opět hrdá a exklusivní ukázka naší slavné motoristické historie. Celou kauzu budeme pečlivě sledovat.

 

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60