2011 * * Porsche na Classic Car Show Vienna

by Super User
Zobrazeno: 6229

Počátkem nového roku začíná i nová série výstav, salónů a prezentací historických automobilů, pořádaných po celém světě. Novinkou v tomto bohatém kalendáři je letos rakouská akce Classic Car Show Vienna, která proběhla ve dnech 13. - 16. ledna 2011. Samozřejmě, že ani zde nemohly chybět zajímavé automobily značky Porsche.


CCSV_02Classic Car Show Vienna se uskutečnila na novém víděňském výstavišti a bylo se opravdu na co dívat. Velmi zajímavým tahákem pro návštěvníky bylo například zrezavělé ale stále velice zajímavé "Východoněmecké Porsche 356", které si z CCSV_06pozůstatků nabouraného vozu a několika tabulí plechu postavil na sklonku sedmdesátých let jeden kutil, který nechtěl jezdit v Trabantu. Osobně jsem se s ním někdy počátkem osmdesátých let setkal a hovořil v Hřensku, ale již mnoho let marně hledám kinofilm a fotografiemi, které jsem tam tehdy pořídil.


CCSV_07Velmi zajímavou expozici měla rakouská renovátorská firma Barbach, které se věnuje automobilům Porsche. V minulosti se věnovala náročné renovaci jediného dochovaného"pra-Porsche", vozu KdF 64 K 10, jenž měl jet v roce 1939 závod Berlín - Řím.

CCSV_08Návštěvníkům výstavy zde firma Barbach předvstavila kopii dřevěné vyklepávací stolice i samotnou plechovou karoserii, která se podle tohoto kopita vyráběla  v měřítku 1: 1,5.  Vzhledem k tomu, že tato firma vlastní i stejnou vyklepávací stolici tohoto vozu dokonce i v měřítku 1:1, tak mám velké podězření, že vyráběla také kopii karoserie tohoto vozu, kterým se pyšní tovární Museum Porsche ve Stuttgartu.

CCSV_09CCSV_03CCSV_11CCSV_12


CCSV_13Vídeňská obchodní firma Hubert & Werginz Automobile Technic nabízela k prodeji několik různých automobilů Porsche, z nichž poutala na jejich stánku asi největší zájem Replika CCSV_14závodního vozu Porsche 917 LMK v modrooranžových barvách Gulf. Pokud by jste měli zájem si takový autombil koupit pro volné chvíle, tak si připravte pouhých € 175.000,- a je váš.


CCSV_15K vidění a u některých obchodníků i ke koupi byly i další závodní automobily Porsche. Samozřejmě, že nejvíce jich bylo Porsche 911 ale našly se i další, ať to byly skutečné historické vozy nebo i téměř současné vozy z Porsche Cupu.

CCSV_16CCSV_17CCSV_18


CCSV_19CCSV_20

Samozřejmě, že na vídeňské výstavě veteránů nemohl chybět prestižní stánek Porsche Classic Clubu Austria, zaštítěný několika modely přímo samotnou automobilkou Porsche.

Členové PCCA zde s hrdostí představilCCSV_21i několik vlastních vozů, ale především jeden originální Porsche 550 Spyder v imitované barevné mutaci "James Dean" a  také originál závodní Porsche 917, které jelo v letech 1970 a 1971 slavný závod 24 hodin Le Mans.


CCSV_22Bylo zde samozřejmě i mnoho dalších automobilů Porsche k prodeji jak od jednotlivců, tak i od různých obchodníků a renovačních firem. Prostě nabídky o které se nám u nás v Čechách ani nezdá. Jenom ty ceny ...

Mnohem více fotografií i jiných veteránů z Classic Car Show Vienna najdete na: www.i-veteran.cz

Pokud máte chuť s také takovéto akce zúčastnit, tak máte jedinečnou šanci, jet s námi letos počátkem března na Retro Classic Stuttgart. Tam bude Poršáků ale i jiných veteránů ještě několikanásobně víc !!!


WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60