Zdeněk Halada závodil v Porsche místo v BMW

by Super User
Zobrazeno: 7649

Legendární automobilový soutěžák, ale i závodník do vrchu a na okruzích šedesátých a sedmdesátých let, Zdeněk Halada, byl vždy neodmyslitelně spojen výhradně jen s vozy BMW. Jeho BMW 2002 ti Alpine bylo ve své době na našich soutěžích téměř nepřekonatelné. Na "stará kolena" ale konečně pochopil, že mnohem lepší než BMW je jedině Porsche.


DSC_0003V listopadu 2010 připravil promotér amatérských závodů do vrchu, Eda Patera, soutěž pravidelnosti historických vozidel na kterou pozval několik legend automobilové historie. Jednou z nich byla i v minulosti známá a úspěšná posádka Zdeněk Halada - Karel Kozák. Soutěž dostala příznačný název Rallye Berounka Revival. Pro Haladu se nepodařilo zajistit legendární BMW a tak mu připravili Porsche 944. Holt jak se říká, z nouze ctnost.

DSC_0136DSC_0143DSC_0140

DSC_0330I přesto, že Halada s automobilem Porsche nikdy nezávodil, bylo evidentní, že i přes svůj dnes již vysoký věk se s tímto zapůjčeným vozem velice rychle sžil. Neustále se zrychloval a byl opravdu velmi zajímavým objektem celého startovního pole nejen pro fotografy, ale i přihlížející diváky a nakonec i pro své soupeře. Staří "kozáci" se holt za horkým volantem nezapřou ani po mnoha letech, co již pověsili své jezdecké rukavice a helmu na hřebík.

DSC_0332DSC_0336DSC_0340

DSC_0531Bohužel, i přes velice dobře rozjetý závod nakonec posádka Halada - Kozák soutěž v Porsche 944 nedokončila. V poslední přejezdové etapě zachytili na nezpevněném úseku o vystouplý kámen a poškodili převodovku. Do cíle tak dojeli potupně taženi na laně.

DSC_0060Do cíle Rallye Barounka Revival nedojela ani druhá posádka  Petr - Šťastná na voze Porsche 911 SC.  Již první den vzdali svůj boj po 2. etapě. Zřejmě z obavy, že by mohli poškodit podvozek vozu na náročných Show section, kde se jezdilo opravdu naplno.

DSC_0335DSC_0061

Další fotografie soutěžních vozů Rallye Berounka Revival najdete ve FOTOGALERII.

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60