Porsche z dílny Jirky Kotka slavilo úspěch v Maroku.

by Super User
Zobrazeno: 5517

Ve dnech 9. až 16. října 2010 se jela v severní Africe soutěž historických automobilů, Rally International du Maroc. Se startovním číslem 14 bylo na startu i nám dobře známé červené Porsche 911, které právě pro takovéto dálkové soutěže připravuje známý mladoboleslavský automobilový závodník Jiří Kotek, který je mimo jiné i čestným členem našeho klubu.

Maroco-6Pro tentokrát s tímto vozem ale bohužel nestartoval legendární švéd Bjorn Waldegard, jenž toto Porsche dovedl na Safari rallye 2010 na krásném druhém místě absolutně. Jemu tentokrát sponzoři zajistili reklamní start ve voze Peugeot 504 Coupé, se kterým ale nakonec skončil hluboko ve startovnímMaroco-4 poly. "Naše" červené Porsche 911 proto v Maroku řídila dánsko - švýcarská posádka Jac Nelleman a Josef Huber. V minulosti velmi úspěšný severský automobilový jezdec Jacob "Jac" Nelleman startoval mimo jiné dokonce v roce 1976 i za závodní stáj Brabham ve Formuli 1. Proto se dalo očekávat, Maroco-7že i s "českým" Porsche se umístí na velice dobrém místě. A to také potvrdil. Po velice těžkých 7 závodních dnech, kdy soutěžící urazili celkově 2837 kilometrů většinou po prašných a nezpevněných cestách se soutěžní posádka Porsche 911 se startovním číslem 14 umístila na krásném 6. místě. Gratulujeme.Maroco-8

Oficiální stránky pořadatele souteže jsou: http://rallyeinternationaldumaroc.com

 

 

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60