První sraz jmenovců Porsche, Porsch, Porš

by Super User
Zobrazeno: 6188

U příležitosti 17. ročníku Porsche Festivalu, pořádaného 3. září ve Vratislavicích nad Nisou, rodišti slavného automobilového konstruktéra Ferdinanda Porsche, s uskutečnilo 1. celostátní setkání nositelů příbuzných příjmení - Porsche, Porsch, Porš.

Porsche-rodina-2Na toto historicky první setkání bylo písemně pozváno do Vratislavic n/N na 120 nositelů výše uvedených příjmění z celé České republiky, k jejichž adresy se nám podařilo získat. Bylo až neuvěřitelné, že nakonec přijelo a zaregistrovalo se celkem 55 lidí. Všichni tuto akci uvítali s velkým nadšením a bylo až dojemné, jak mnozí vzpomínali na své dávné předky, nebo naopak se zde po letech opět setkali se svými mnohdy již zapomenutými příbuznými.Porsche-rodina-3

O celé setkání všech jmenovců Porsche, Porsch a Porš, jejich registraci i příjemný pobyt v areálu pivovaru se s velkým nasazením postarala Martina Poršová z Liberce, která se tím stala i takříkajíc "tiskovou mluvčí" a moderátorkou celé akce. "Rodina Porsche, Porsch, Porš se tak stává nedílnou složkou Porsche Classsic Clubu.

Porsche-rodina-4Velmi potěšující pro všechny, kteří se na tomto prvním setkání jmenovců podíleli bylo nadšení, kterým všichni zúčastnění překypovali po celý den. Znamená to, že to nebyl jen jednorázový výstřel do vzduchoprázdna, ale že na akci přichází i výrazná ozvěna. Pořadatele to přímo zavazuje, že i v příštích letech se bude vždy první sobotu v září tato akce znovu opakovat.Porsche-rodina-5

Všichni, kteří jsou nositeli příjmění Porsche, Porsch, Porš a mají zájem se zapojit do naší společné "Porsche rodiny",  se mohou přihlásit na adrese:

Porsche Classic Club ČR, Tanvaldská 164. 463 11 Liberec 30,

nebo na mailu: porsche@automuzeum.cz

 

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60