2010 * * Porsche sraz Český Krumlov

by Super User
Zobrazeno: 8028

V polovině června 2010 se uskutečnil již II.ročník klubového srazu Porsche pořádaného v malebném jihočeském městečku Český Krumlov. Manželé Sýkorovi pro všechny účastníky opět připravili nejen kvalitní ubytování v hotelu Vltava ale především zajímavý turistický zaměřený sobotní program.


krumlov-02-mTi nejvzdálenější a nejnetrpělivější účastníci s začali do Krumlova sjíždět již v pátek odpoledne. K večeru již bylo před hotelem vidět zaparkováno několik prvních vozů a další se postupně sjížděli. Páteční večer byl volný a tak někteří vyrazili na prohlídku historického města a zámku, jiní jen odpočívali po náročné odpolední cestě v žáru mimořádně sálajícího slunce.


krumlov-03-m

Sobota se opět probudila do sluncem zalitého dne a tak se parkoviště před hotelem Vltava začalo okolo deváté hodiny velmi rychle plnit dalšími přijíždějícími vozy Porsche různých modelů i roků výroby. Účastníci setkání nebyli jen ze zdejšího okolí, ale lán cesty sem vážily i naši přátelé z Plzně, Prahy, krumlov-04-mHradce Králové, Pardubic, Brna, Zlína a dalších koutů naší republiky. Zřejmě nejvzdálenějším účastníkem byla červená 911 Targa, které přivezla svého majitele až z Litvínova. Do desáté hodiny, kdy se kolona vydala na spanilou jízdu městem, se sjelo 21 vozů ale další opozdilci se k nám cestou ještě připojovali.

krumlov-05-mkrumlov-07-mkrumlov-06-m


krumlov-08-mNaše společná cesta v dlouhé koloně vedla nejprve z Českého Krumlova do nedaleké turisticky velmi zajímavé vesničky Holašovice. Zde se dochoval původní ráz pravé jihočeské vesnice, kterou vedle turistů využívají ke své práci i mnozí filmaři.  krumlov-09-mCelá původní náves vesničky Holašovice je zapsána od roku 1998 do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zde jsme měli krátkou odpočinkovou pauzu na nezbytné fotografování a samozřejmě i nevyhnutelné občerstvení, neboť slunce opravdu pralo naplno. Vyhrál ten, kdo měl kabrioleta, targu nebo alespoň otevírací sieberdach.

krumlov-10-mkrumlov-11-mkrumlov-12-m

krumlov-13-mBohužel, občas pokazili naše vskutku profesionální záběry krásných automobilů Porsche v kontrastu s dokonalými historickými stavbamikrumlov-14-m zdejší vesnice, různé nezodpovědné diváčky (čumilky), které se nám i přes opakované napomínání dokonce i pod pohrůžkou zlámání druhé ruky, nepodařilo zahnat a neustále se nám pletli před objektiv. Snad to půjde v počítači nějak vyretušovat ... Ještě štěstí, že nás zachránila od úplného vyschnutí místní restaurace, kde jsme alespoň na chvíli našli azyl.

krumlov-15-mkrumlov-16-mkrumlov-17-m


krumlov-18-mDalší naše cesta pokračovala okolo celého Vojenského újezdu Boletice a CHKO Šumava. Krásnou lesní krajinou jsem dojeli do Volar a následně i do Horní Plané. Naše další cesta pokračovali okolo celé vodní nádrže Lipno, kde jsme se úplnou náhodou na chvíli zastavili u jednoho zaparkovaného vozu Porsche. Cíl naší další cesty byl v Lipnu nad Vltavou, kde nás tak jako před dvěmi lety v hotelu Lipno čekal výborný oběd.

krumlov-19-mkrumlov-20-mkrumlov-21-m

krumlov-22-mPro ty, které ještě neumořilo celodenní slunce, byla místo odpolední rozcvičky po obědě, připravena prohlídka hradu Rožmberk nad Vltavou. Ti nejstatečnější dokonce vystoupali až na vrchol hradní věže. Výhled na okolí opravdu stál za to.krumlov-23-m

Večer jsme se sešli v předem pro nás reservované Rytířské krčmě Markéta na Českokrumlovském zámku. Zde jsme nejen výborně povečeřeli ale i důkladně zhodnotili právě proběhlý sraz. Někteří hodnotili uplynulý víkend tak důkladně a dlouho do noci, že ještě v neděli v poledne jim v odjezdu domů bránil zbytkový alkohol a aby náhodou neporušili silniční zákon, byly někteří jedinci před další cestou náležitě pozdrženi.


Pro všechny příznivce našich klubových srazů je potěšující skutečností, že zřejmě nezůstane jen u osvědčených pořadatelů našich akcí.  Na příští rok se již přihlásíili další pořadatelé, kteří nám slibují uspořádat klubová Porsche setkání také na Pardubicku a v okolí Litvínova ...

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60