Míla Maun jezdí s Targou na krev

by Super User
Zobrazeno: 6827

Všem jistě známý člen našeho klubu a neustále usměvavý, Míla Maun (alias Muf) se svou zlatou Targou 911 je účastníkem mnoha různých jízd historických vozidel a automobilových soutěží. Nemohl proto chybět ani na letošní únorové zimní rallye historických vozidel - KOKOŘÍNSKO 2010.


maun-02-mPůvodně měly být na této zimní soutěži historických vozidel k vidění dokonce dva vozy Porsche zastupující náš Porsche Classic Club ČR, ale nakonec se musel druhý účastník, Jiří Vítek z Liberce s Porsche 924, ze zdravotních důvodů na poslední chvíli omluvit. Já jsem sice startoval jen s VW Karmann Ghia 1600 L Coupé, ale i tak byl náš klub prezentován více než důstojně.


maun-03-mMiroslav Maun je velký sportovec, což dokazoval hned od startu svými nejrychlejšími časy během měřených úseků, kde prokazoval, že své Porsche 911 Targa z roku 1979 opravdu nešetří a jede tuto soutěž opravdu pro radost ale také doslova naplno. O jeho ostrých průjezdech zatáčkami na zledovatělé nebo zasněžené silnici si vyprávěli ostatní účastníci soutěže, které běhmaun-04-mem etapy předjížděl a velmi rychle se jim vzdaloval. Úplně rozkoš z jízdy pak vyjadřovaly jeho měřené okruhy na Autodromu Sosnová, kde měl absolutně nejrychlejší časy a ponechal za sebou i mnohem mladší a výkonnější vozy, jako byla například dva vozy  Audi Quattro. Bohužel, jeho rychlá jízda si v závěru posledního maun-05-mokruhu vyžádala i drobný "tuning" zadního levého blatníku, kdy Míla při průjezdu zatáčkou neustále pod plynem mírně zavadil o sněhový mantinel. I tak však Mílovi zůstal na tváři jeho roztomilý úsměv a když se loučil, tak již se těšil na další podobné soutěže, na kterých se znovu zaručeně setkáme.

maun-06-mmaun-07-mmaun-08-m

Že se nakonec Míla neumístil v přední řadě výsledkové listiny zimní soutěže Kokořínsko 2010 je jen proto, že v zápalu soutěživosti nedokázal dodržovat na měřených úsecích pořadateli předepsané pomalé průměry 37 km/h, ale jel všude skutečně naplno, tak jak si Porsche žádá !!!

 

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60