2009 * * Porsche Milovice - závěrečný sraz roku 2009

by Super User
Zobrazeno: 4994

Majitelé vodou chlazených automobilů Porsche v provedení Transaxle, sdružení okolo internetového webu www.porsche.108.cz, uspořádali v sobotu 10. října 2009 svůj  osmý, tentokrát již Podzimní sraz na letišti v Milovicích. Přes internetové stránky se na něj k účasti přihlásilo x24 automobilů.


porsche-milovice-03_mAčkoli setkání začínalo až před polednem, kdy se většina účastníků sjela okolo 11 hodiny na náměstí v Nymburce k následujícímu společnému obědu, já jsme to přesto nějak porsche-milovice-02_mnestíhal. Deštivé počasí připomínající již silně probíhající podzim mne nabádalo, abych raději zůstal doma v teple, ale nakonec jsem podlehl pokušení, že se právě teď možná ještě naposledy letos svezu. Okolo jedenácté jsem vytáhl z garáže své Porsche 914 a vyrazil na cestu. V milovickém kdysi uzavřeném vojenském prostoru jsem byl poprvé a tak jsem byl zdejší krajinou nenapadenou civilizací okouzlen. porsche-milovice-04_mUchvátily mě také zde stále ještě dlážděné silnice, které se snad už jinde ani nevidí. Radiální pneumatiky sice na této dlažbě svou hlučností lehce přehlučí originální rádio, ale přemítal jsem se nad tím, jak asi po takovýchto silnicích v severovýchodní Itálii jezdilo mé Porsche v roce 1973, když bylo ještě úplně nové ...


porsche-milovice-05_mZ domova jsem jel tady přímo do Milovic a světe div se, byl jsem na porsche-milovice-06_mmilovickém letišti nakonec první. Kolona vozů Porsche ale za mnou přijela téměř v závěsu a tak se hned  všechny vozy spořádaně seřadily vedle sebe do dlouhé řady, že se ani nedaly pořádně všechny společně vyfotografovat. Hlavní pořadatel provedl řádnou registraci účastníků a informoval o tom, jak bude toto sportovní odpoledne probíhat. Mezitím se většina zúčasněných vzájemně seznamovala jak s jednotlivými účastníky tak jejich automobily. Pořadatel tak musel nakonec všechny několikrát vyzívat ke společnému přesunu na protější stranu letiště.

porsche-milovice-07_mporsche-milovice-08_mporsche-milovice-09_m


porsche-milovice-10_m

Na druhé straně letiště již čekal bílý stan s časomírou a vyznačeným úsekem na 400 metrů. Ti, kteří měli ještě v dokonalém stavu spojku a další agregáty svého vozu, se spořádaně seřadily na start. Nakonec jich závodila s časem porsche-milovice-11_mvíce jak polovina. Byl to sice závod hlavně každého sám se sebou, ale i tak se někteří pořádně vydováděli. Spálená spojka a pneumatiky byly cítit široko daleko. Jednotlivé časy se nedaly se soupeři moc porovnávat, neboť zde byla celá škála vozů Porsche od čtyřválcové 924 a 944 přes šestiválce 911 až po osmiválce 928. Úplnou "raketou" bylo samozřejmě Porsche 911 v provedení Turbo. Přesto se všichni náramně bavili a sobotní odpoledne uteklo až nečekaně rychle.

porsche-milovice-12_mporsche-milovice-13_mporsche-milovice-14_m

porsche-milovice-15_mporsche-milovice-17_mporsche-milovice-16_m


porsche-milovice-18_mPak již se zase účastníci setkání rozjeli na všechny strany ke svým domovům, kam si odváželi velmi příjemným zážitkem, na který budou vzpomínat celou zimu, než bude zase na programu některé z prvních jarních Porsche setkání.

Další fotografie z této akce určitě najdete na: www.porsche.108.cz

porsche-milovice-19_mporsche-milovice-21_mporsche-milovice-20_m

 

 

 

 

 

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60