Mistr Driftů s Porsche 928S

by Super User
Zobrazeno: 8449

Při podzimním Veteránském Sosnění na českolipském autodromu Sosnová nebyly k vidění jen závody klasických sportovních vozů. Jako doprovodný sobotní program se zde předvedl již známý René Štern i se svým stále ve smyku jedoucím Porsche 928 S.

stern-porsche-05.jpg_mOficiálně driftovat se v České republice začalo v roce 2005. První závod byl vypsán právě na autodromu Sosnová. Popularita driftování je u nás ale stále v plenkách.stern-porsche-03.jpg_m Přestože se driftuje již "závodně", stále se nedaří zaujmout větší pozornost nejen širší divácké obce, ale především pozornost případných závodníků a sponzorů driftovacích závodů. V současnosti se Mistrovství České Republiky v driftování jede především v rámci tuningových srazů, kde návštěvníci srazu tvoří základ diváků driftovacích závodů. A počet aktivně soutěžících drifterů v rámci MČR je v současnosti kolem 35 závodníků.

stern-porsche-06.jpg_mstern-porsche-09.jpg_mstern-porsche-02.jpg_m

stern-porsche-08.jpg_mJediným závodníkem na voze Porsche je René Štern. Jezdí s upraveným vozem Porsche 928 S a mezi silnou řadou vozů BMW 3 se mu daří docela dobře. V roce 2008 skončil v seriálu závodů na pěkném 5. místě. Letos bohužel musel pro nedostatek sponzorů část závodů vypustit a proto skončil až 15. z celkového počtu 34 startujících.

stern-porsche-04.jpg_mV roce 2010 bude René Štern startovat pod hlavičkou Porsche Classic Clubu ČR. Pokud by jste někdo chtěl Rendu podpořit a stát se jeho sponzorem, bude vaše iniciativa vítána. Nejde o žádné horentní sumy. Pomůže třeba i jen 5 až 10 tisíc Kč. Velký problém má René především uspokojit hladové hrdlo osmiválcového motoru Porsche a pak zajistit dostatek vhodných litých disků a pneumatik. Právě pneumatiky při exhibici driftů přímo hoří. Jen po projetí dvou okruhů v Sosnové z nich na Porsche 928 doslova odkapávala guma !!!

Jak se jezdí drifty s Porsche se můžete podívat na záběrech, které v Sosnové pořídil na místě spolujezdce v Rendově Porsche, Karel Hrnčiřík. Najdete je na You Tube.

 

 

 

 

 

 

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60