Auto Motor a Sport Classic o Porsche

by Super User
Zobrazeno: 6750

V polovině dubna 2009 se na novinových stáncích objevilo nové jarní číslo českého motoristického časopisu Auto Moto a Sport Classic, které má tentorkát podnázev "Speciál - Sportovní vozy". Díky podstatnému zaměření tohoto čísla právě na klasické sportovní automobily, tak nemůže hned v několika rubrikách najednou chybět naše společné téma - Porsche.

Především je to velmi zajímavé srovnání ostrých soutěžních automobilů Porsche 911 S, Lancia Stratos a Renault Alpine A 110, které kralovaly závodním tratím světových soutěží koncem šedesátých a počátkem sedmdesátých let, a kdy vzájemně sváděly nesmiřitelné souboje o vteřiny.

Pro zastánce čisté klasiky a originálního vzhledu je v časopise popsána důkladná německá renovace automobilu VW - Porsche 914 i se všemi jeho úskalími, nectnostmi a klady.

Na závěr zde pak čtenář najde velmi poutavé čtení porovnávající opět skutečné čistokrevné závodní "cestovní" automobily, jakými ve své době bylo Porsche 911 Carrera RS, BMW 3,0 CSL a Ford Capri RS.

Každý o historii značky Porsche zajímající se jedinec by si tento časopis měl zaručeně koupit, neboť v něm najde mnoho zajímavého čtení a informací.

Cena 93,- Kč je díky nabitému obsahu časopisu velmi přijatelná.

Podrobnější informace o obsahu časopisu najdete na: www.auto-motor-a-sport.cz

 

 

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60