PORSCHE CLASSIC CLUB ČESKÁ REPUBLIKA

... nejstarší český Porsche Club z rodiště Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home RŮZNÉ Různé informace Jak na policejní Passaty

Jak na policejní Passaty

Email Tisk PDF

Koncem loňkého roku dostala silniční policie v naší zemi nové policejní vozy VW Passat s výkonnými motory, aby mohly stíhat, natočit a instalovaným radarem usvědčit rychlé řidiče především na dálnicích a vybraných silnicích pro motorová vozidla. Vzhledem k tomu, že vozy Porsche disponují dostatečným výkonem a každý majitel takového vozu si tento výkon občas rád ověří rychlou jízdou, jsou tyto policejní vozy pro majitele těchto vozů výrazným nebezpečím nejen pro peněženku ale i pro databanku bodů jednotlivých řidičů.


 

Měřicí zařízení v těchto vozech je typu PolCam PC 2006 (výrobce Polsko). Detektor radarů vám nepomůže, protože toto zařízení nevysílá žádný paprsek.

Měření se děje pomocí kamer vepředu a vzadu na vozidle a zaznamenáváním rychlosti meřicího vozidla (tzn. vlastní rychlosti). Z toho vyplývá, že policejní auto musí jet před vámi, nebo za vámi musí jet přibližně stejnou rychlostí, jakou jedete vy. Měření v protisměru není možné.


Většina měření bude probíhat a také probíhá stylem, že posádka Passatu jede 125-130 km/h v pravém pruhu a čeká, až je někdo rychle předjede. Bleskově pak zrychlí za vybrané auto a natočí měřený úsek. Rozpoznávací schopnost kamery PolCamu je 100 metrů, což není zas tak moc. Schválený rozsah měření je 10 km/h až 299 km/h. Rozsah délky měřeného úseku 50 m až 999999 m. Tzn. musí vás měřit minimálně na dráze 50 m (při rychlosti 150 km/h ujedete 50 m za cca. 1,2 sekundy).

Takže, koukat do zrcátka, kdo vás nečekaně dojíždí a sleduje !!!

 

 

 

Vstup pro členy

online-registrace

Akce Porsche 2017

Váš názor je ...


banner-porsche-dilyOnlinegamers.cz

Produkty pro Porsche

Podívejte se na nabídku autoelektroniky pro vaši zábavu, bezpečnost a komfort i pro Porsche automobily. Na AUTOPROFI CZ najdete multimediální autorádia, stropní monitory i displeje do opěrek, led světla i žárovky, zabezpečení vozidel i jejich monitoring, gps navigace i handsfree a mnoho dalšího. Více jak 13.000 produktů je vám k dispozici za NEJ ceny i s technickou podporou techniků a mechaniků.

AUTOPROFI CZ vám také nabízí odbornou montáž pro všechny produkty eshopu.

BRZDY CZ nabízí renovace brzdových čelistí a spojkových lamel pro nové automobily osobní i nákladních automobilů, návěsy a přívěsy, autobusy, motocykly, traktory, kolejová vozidla a samohybné speciální stroje pro různé práce. Stejně tak i pro historická vozidla a veterány. V případě zájmu vyplňte nezávaznou poptávku a následně budete přesměrováni na stránky Brzdy CZ. Obratem vás budeme kontaktovat.

Nezávazná poptávka odborné montáže

poptavky-autoprofi-2

AUTOPROFI CZ | elektronika pro zábavu, bezpečí a komfort v autě


autocultura-2automuzeum-16autoretro-logo-2016