PORSCHE CLASSIC CLUB ČESKÁ REPUBLIKA

... nejstarší český Porsche Club z rodiště Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home RŮZNÉ Rady, výpomoc, spolupráce Jak odhlučnit motor u auta

Jak odhlučnit motor u auta

Email Tisk PDF

jak-odhlucnit-motor-autaPokud zrovna nejezdíte v elektromobilu, hluk motoru během jízdy slyšíte často poměrně citelně, obzvlášť pokud to musíte vytáčet do vyšších otáček. To může být v mnoha případech poměrně problém, jelikož vás hluk motoru může nejenom rušit, ale motor samotný může způsobovat nežádoucí vibrace.

Je proto ideální vědět, jak odhlučnit motor u auta. Správnou cestou je věnovat se oblasti kapoty. Ta je z výroby odhlučněná pouze minimálně a kdo chce hluk eliminovat více, musí se spolehnout na několik osvědčených postupů.

Co vše budete potřebovat?

Nejprve je nutné vědět, co všechno bude potřeba, aby odhlučnění motoru, tedy izolace kapoty proběhla podle vašich představ. Pokud budeme konkrétní, jsou základem materiály, které umí pohlcovat hluk a vibrace, stejně tak jako umí nabídnout i dobrou tepelnou izolaci (což jistě oceníte v zimním období). Správnými produkty, se kterými nešlápnete vedle, jsou StP Anticor G, který následně doplníte produktem s názvem StP AK15, popřípadě alternativou, která nese označení StP Biplast Premium.

 

Dále je třeba připravit si několik základních kusů nářadí, náčiní a pomůcek. Je dobré mít při ruce kobercový nůž nebo nůžky, technický líh (na odmašťování povrchu), přítlačný váleček a samozřejmě také rukavice, které jsou nezbytností hlavně jako bezpečnostní pomůcka.

Příprava je základ

Jakmile máte pro odhlučnění motoru vše připraveno, můžete se pustit do práce. Nejprve bude potřeba demontovat stávající odhlučnění. Obvykle se jedná jenom o jednoduché tovární odhlučnění, které je montováno na vnitřní část kapoty u motoru. U většiny vozů jsou použity jenom plastové cvočky, a tak můžete odhlučňovací materiál vcelku jednoduše a také rychle odejmout. Dále je třeba připravit vnitřní část kapoty k instalaci materiálu nového. V tomto směru je třeba čistého technického lihu, pomocí kterého celou vnitřní plochu kapoty důkladně odmastíte a vyčistíte. Raději nepoužívejte různé čistící přípravky – spíše ten technický líh (případně čistič brzd, aplikovaný na hadr nebo úterku), jelikož jinak by nový materiál nemusel na kapotě držet tak dobře, jak potřebujete.

Aplikace nových materiálůAplikace nových materiálů

Aplikace, leč je velmi jednoduchá, vyžaduje však pozornost a opatrnost. Rozhodně nikam nespěchejte. Jako první na vnitřní stranu kapoty nalepte antivibrační materiál, který vystřihnete podle tvarů jednotlivých umístění. Aplikujte ho tedy pouze na plechové části kapoty do jednotlivých prohloubení. Po umístění antivibračního materiálu si vezměte váleček na přitlačení a zajistěte, aby maximálně doléhal na celé ploše kapoty.

Druhým krokem při odhlučnění motoru je nutnost aplikovat materiál, který dokáže eliminovat samotný hluk - klasikou je např. akustická pěna. Čím větší je její tloušťka, tím je odhlučnění lepší. Optimální volbou je velikost 10, 15 a 20 milimetrů. Nepřehánějte - příliš silná vrstva může znamenat problémy s dovíráním kapoty. I zde nezapomeňte na důkladnou aplikaci a také na to, aby akustická pěna držela na podkladovém materiálu co nejlépe. Pokud nepoužijete přímo jí, není problém využít také různé alternativy, jako je třeba termoakustický materiál, který eliminuje jak hluk, tak i teplo.

Finalizace – už jen kontrola

Nové materiály jsou nalepeny, doporučujeme je ještě nechat dobře přilnout, případně ověřit dobrou přilnavost. Následně můžete nasadit ten kryt, který jste odendávali pro nalepení odhlučnění. Pokud jste zvolili správné materiály a nedopustili se žádné technologické chyby při aplikaci, výsledek je velmi výrazný a ztišení hlavně ve vyšších otáčkách bude markantní. I když je postup práce poměrně jednoduchý, je dobré využít předběžné konzultace s odborníkem, především v souvislosti s volbou materiálu. Ty námi doporučené jsou jasnou klasikou, která bude ideální volbou pro ty, kteří chtějí cenově příznivé leč funkční odhlučnění.

 

Vstup pro členy

online-registrace

Akce Porsche 2017

Váš názor je ...


banner-porsche-dilyOnlinegamers.cz

Produkty pro Porsche

Podívejte se na nabídku autoelektroniky pro vaši zábavu, bezpečnost a komfort i pro Porsche automobily. Na AUTOPROFI CZ najdete multimediální autorádia, stropní monitory i displeje do opěrek, led světla i žárovky, zabezpečení vozidel i jejich monitoring, gps navigace i handsfree a mnoho dalšího. Více jak 13.000 produktů je vám k dispozici za NEJ ceny i s technickou podporou techniků a mechaniků.

AUTOPROFI CZ vám také nabízí odbornou montáž pro všechny produkty eshopu.

BRZDY CZ nabízí renovace brzdových čelistí a spojkových lamel pro nové automobily osobní i nákladních automobilů, návěsy a přívěsy, autobusy, motocykly, traktory, kolejová vozidla a samohybné speciální stroje pro různé práce. Stejně tak i pro historická vozidla a veterány. V případě zájmu vyplňte nezávaznou poptávku a následně budete přesměrováni na stránky Brzdy CZ. Obratem vás budeme kontaktovat.

Nezávazná poptávka odborné montáže

poptavky-autoprofi-2

AUTOPROFI CZ | elektronika pro zábavu, bezpečí a komfort v autě


autocultura-2automuzeum-16autoretro-logo-2016