PORSCHE CLASSIC CLUB ČESKÁ REPUBLIKA

... nejstarší český Porsche Club z rodiště Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home INFO O CLUBU Jak se stát členem Jak a proč se stát členem klubu

Jak a proč se stát členem klubu

Email Tisk PDF

Logo_klubu_2011Porsche Classic Club ČR (dále již jen PCC ČR) je dle nového Občanského zákoníku Spolkem majitelů převážně starších, z velké části již i historických sportovních automobilů značky Porsche. PCC ČR pomáhá svým členům s provozem jejich vozů, pořádá akce a spolupracuje s podobnými spřátelenými kluby v ČR i po celém světě.


Fiva-LogoVzhledem ke svému zaměření především na historické automobily starší 30 let, je PCC ČR zaregistrován ve Veteran Car Clubu ČR (VCC ČR), který je součástí Federace klubů historických vozidel (FKHV). Tato česká federace je členem Mezinárodní federace historických vozidel (FIVA). Díky tomuto členství má PCC ČR právo testovat historická vozidla na historickou původnost s možností vydání zvláštních registračních značek pro historická vozidla.Porsche_Stamp__

Porsche Classic Club ČR nebyl ani po několikaleté snaze přijat (díky nepravdivým pomluvám jiných nám nepřejících subjektů) do společenství licenčních Porsche klubů, kterým diktuje svá vlastní pravidla přímo firma Porsche A.G.

PCC ČR je ale právě díky tomu výhradně samostatným subjektem s vlastním demokratickým rozhodováním a nemusí nikomu skládat účty ze své činnosti.


veteraniPro své členy, ale i další majitele historických automobilů Porsche má Porsche Classic Club ČR právo vydávat  Průkaz historického vozidla, který majitele vozidla Porsche staršího 30 let následně opravňuje požádat pojišťovnu o sníženou taxu "Povinného ručení pro historická vozidla" (má-li vozidlo běžnou SPZ) nebo po následném absolvování Krajské testace i o vydání Zvláštních registračních značek pro historická vozidla, která nemají běžné SPZ. PCC ČR zajistí i průběh Krajské testace.

Tyto výhody se vztahují na vozidla starší 30 let, provozovaných na běžných registračních značkách, s originálním vzhledem a výbavou, bez soudobých moderních tuningových úprav. Podobný krajský průkaz historické původnosti bude opravňovat majitele také k odproštění od "ekologických poplatků" které se hradí ve výši 3.000 až 10.000,- Kč při prvním přepisu vozidla od roku 2009.


porsche-911-skupina-clublogo_klubuPorsche Classic Club ČR byl založen především proto, aby napomáhal svým členům s provozem a údržbou jejich vozidel, organizoval pro ně různá sportovně-kulturní vyžití a umožnil jednotlivým majitelům vzájemný kontakt s dalšími podobně zapálenými fandy automobilů Porsche doma i v zahraničí.


Porsche Classic Club ČR se snaží svou činností připomínat, že hlavní zakladatel slavné značky Porsche, byl Dr. Ing. h. c. Ferdinand Porsche, který se narodil právě v Čechách, v malé obci Vratislavice nad Nisou (dříve Maffersdorf), která je dnes městským obvodem Liberce. Proto měl také náš klubrodny-dum-porsche-vratislavice-klub-club svou adresu až do roku 2014 zaregistrovánu jako jediný takový klub na světě, právě v rodném domě Ferdinanda Porsche, ve Vratislavicích nad Nisou, Tanvaldské ulici č.p. 38. Poté, co rodný dům koupila automobilka Škoda, byla nám poštovní adresa v rodném domě F. Porsche zrušena.


porsche-sosnova-setkání-klub-clubPorsche Classic Club ČR pořádá během roku za aktivní spolupráce svých členů, několik motoristických akcí, setkání a výletů, z nichž stěžejní akcí je tradiční Ferdinand Porsche Festival, pořádaný pravidelně vždy první víkend v září, organizovaný na oslavu narozenin Ferdinanda Porsche (3.9.1875). Toto setkání se stalo během posledních let největším setkáním automobilů Porsche v ČR.


Členem klubu se může stát každý majitel automobilu Porsche staršího alespoň 15 let, ale i majitel kvalitní kopie vozu Porsche (repliky), který má zájem o vzájemnou spolupráci s dalšími již registrovanými členy klubu.

Od roku 2017 se členské příspěvky do klubu hradí ve výši 500,- Kč ročně a to hotově, nebo na účet klubu.Porsche-Festival 2011 22


Každý zájemce o členství v klubu má jednoduchou možnost vstoupit do našich řad.

Stačí vyplnit online registrační dotazník na našich internetových stránkách a alespoň občas se účastnit nějakého našeho klubového setkání.

Pořádáme je během roku téměř po celé republice. 

 

Vstup pro členy

online-registrace

Akce Porsche 2017

Váš názor je ...


banner-porsche-dilyOnlinegamers.cz

Produkty pro Porsche

Podívejte se na nabídku autoelektroniky pro vaši zábavu, bezpečnost a komfort i pro Porsche automobily. Na AUTOPROFI CZ najdete multimediální autorádia, stropní monitory i displeje do opěrek, led světla i žárovky, zabezpečení vozidel i jejich monitoring, gps navigace i handsfree a mnoho dalšího. Více jak 13.000 produktů je vám k dispozici za NEJ ceny i s technickou podporou techniků a mechaniků.

AUTOPROFI CZ vám také nabízí odbornou montáž pro všechny produkty eshopu.

BRZDY CZ nabízí renovace brzdových čelistí a spojkových lamel pro nové automobily osobní i nákladních automobilů, návěsy a přívěsy, autobusy, motocykly, traktory, kolejová vozidla a samohybné speciální stroje pro různé práce. Stejně tak i pro historická vozidla a veterány. V případě zájmu vyplňte nezávaznou poptávku a následně budete přesměrováni na stránky Brzdy CZ. Obratem vás budeme kontaktovat.

Nezávazná poptávka odborné montáže

poptavky-autoprofi-2

AUTOPROFI CZ | elektronika pro zábavu, bezpečí a komfort v autě


autocultura-2automuzeum-16autoretro-logo-2016