PORSCHE CLASSIC CLUB ČESKÁ REPUBLIKA

... nejstarší český Porsche Club z rodiště Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home HISTORIE Ferdinand Porsche Rodný dům Ferdinanda Porsche

Rodný dům Ferdinanda Porsche

Email Tisk PDF

RD 1Již za měsíc proběhne ve Vratislavicích nad Nisou tradiční 21. Ferdinand Porsche Festival, což je každoročně největší sekání majitelů automobilů Porsche v České republice, které je pořádáno přímo v rodišti Ferdinanda Porsche. Letos poprvé je po mnoha letech na rodný dům geniálního automobilového konstruktéra 20. století, kde se pravidelně zastavují mnozí fandové Porsche, velmi smutný pohled.

RD 2Ano, po celých Vratislavicích nad Nisou probíhá generální oprava tramvajové trati vedoucí mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou, ale ta se provádí na druhé straně vozovky. Přímo úpřed rodným domem F. Porsche ale právě nyní začaly práce na zřejmě generální opravě kanalizace. Díky tomu je celý přístup k domu i pamětní desce znemožněn. Je ale z podivem, že tyto výkopové a na první pohled devastační práce probíhají právě jen před rodným domem Ferdinanda Porsche a okolní domy jsou téměř nedotčeny. Že by to byl ve skutečnosti další boj vratislavického magistátu proti desítkám fandů a majitelů automobilů Porsche, kteří 6. září 2014 do Vratislavic nad Nisou přijedou na 21. Ferdinand Porsche Festival? Očekáváno je až 150 vozů Porsche z celé republiky i ze zahraničí a k nim se jistě přidají možná až stovky fandů této slavné značky sportovních automobilů.

RD-3Pramení tato nenávost vratislavického magistrátu skutečně jen k válečné historii jejich rodáka, Ferdinanda Porsche, nebo je to cílený boj i proti cestovnímu ruchu, který jinak absolutně nezajímavé Vratislavice nad Nisou vlastně obtěžuje?

Smutný je ale i další skutečnost. Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto koupila Porscheho rodný dům již před několika lety a letos zjara se mělo začít s jeho kompletní opravou. Stále se ale nic neděje. V Mladé Boleslavi bohužel nereagují ani na mé dotazy, směřované na toto téma k tiskovému mluvčímu automobilky. Že by se nakonec i Škodovka přidala k záměru Vratislavic, vymazat po vzoru bývalých komunistů, Ferdinanda Porsche z historie tohoto městečka ?

 

Vstup pro členy

online-registrace

Akce Porsche 2017

Váš názor je ...


banner-porsche-dilyOnlinegamers.cz

Produkty pro Porsche

Podívejte se na nabídku autoelektroniky pro vaši zábavu, bezpečnost a komfort i pro Porsche automobily. Na AUTOPROFI CZ najdete multimediální autorádia, stropní monitory i displeje do opěrek, led světla i žárovky, zabezpečení vozidel i jejich monitoring, gps navigace i handsfree a mnoho dalšího. Více jak 13.000 produktů je vám k dispozici za NEJ ceny i s technickou podporou techniků a mechaniků.

AUTOPROFI CZ vám také nabízí odbornou montáž pro všechny produkty eshopu.

BRZDY CZ nabízí renovace brzdových čelistí a spojkových lamel pro nové automobily osobní i nákladních automobilů, návěsy a přívěsy, autobusy, motocykly, traktory, kolejová vozidla a samohybné speciální stroje pro různé práce. Stejně tak i pro historická vozidla a veterány. V případě zájmu vyplňte nezávaznou poptávku a následně budete přesměrováni na stránky Brzdy CZ. Obratem vás budeme kontaktovat.

Nezávazná poptávka odborné montáže

poptavky-autoprofi-2

AUTOPROFI CZ | elektronika pro zábavu, bezpečí a komfort v autě


autocultura-2automuzeum-16autoretro-logo-2016