PORSCHE CLASSIC CLUB ČESKÁ REPUBLIKA

... nejstarší český Porsche Club z rodiště Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home CARRERA EUROPENICANA Carrera 2017 96. Carrera Europenicana - Ve stopách Ferdinanda Porsche.

96. Carrera Europenicana - Ve stopách Ferdinanda Porsche.

Email Tisk PDF

Untitled-3

Radikální změna programu.

Porsche Classic Club ČR pořádá každoročně klubový výlet do zahraničí, jako vzpomínku na světoběžníka a automobilového závodníka Jaroslava Juhana, který přivedl automobilku Porsche na dálkový jihoamerický závod Carrera Panamericana. Proto také vznikl náš název: Carrera Europenicana, neboť mi jezdíme pouze po Evropě. Letos se chystáme do rakouských Alp.

Podobný výlet jsme absolvovali již před pěti lety, jen letos bude mimořádně okořeněn naší účastí na velkém Porsche setkáním v Zell am See.

Vzhledem k tomu, že mi na poslední chvíli odřekl spolupráci partner zajišťující program v Salzburgu, musel jsme udělat určité organizeční změny.


Ferda 051Vzhledem k tomu, že letošní datum narozenin Ferdinanda Porsche (3.9.1875), nám vychází na Porsche sraz v Liberci (neděle 3.9.2017), a předpokládám, že většina účastníků výletu přijede i do Liberce, tak bych si dovoli náš výlet začít vrávě v neděli u rodného domu Porsche (vstupné je 50 Kč / osobu.

Sjedem se v neděli 3.9.2017 v 10:00 hodin v pivovaru Konrad, ve Vratislavicích n/N. Položíme květiny na rodinnou hrobku Porsche na vratislavickém hřbitově a zastavíme se u rodného domu.

Pak již se všichni rozjedem domů, abychom se připravili na skutečný výlet.


broukSetkání účastníků bude ve čtvrtek 7.9.2017 od 10:00 do 12:00 hodin ve městečku Mattse, v soukromém muzeu Fahr(T)raum museu vnuka Ferdinanda Porsche, pan Ernsta Piecha, severně nad Salsburgem.

lohnerNajdete zde více než 100 let starý elektromobil Lohner - Porsche, tak 90 let starý sportovní a závodní automobil Sascha rakouské firma Austro Daimler, pojmenovaný po českém šlechtici Alexandru Kolowratovi, který stavbu tohoto vozu financoval a také s ním závodil. Je zde i několik velkých Mercedesů z doby, kde Ferdinand Porsche působil u této automobilky, ale třeba i automobil značky Wanderer, kdy již měl Porsche samostatnou konstrukční kancelář. Nechybé zde ale ani jeden z prvních vozů VW (KdF) "Brouk" nebo z něho odvozená vojenský KdF 82 či i plovoucí "Swimmwagen KdF 166. Samostatná expozice je pak v přijehlé stodole věnována traktorům Porsche - Diesel, které Ferdinand Porsche vyprojektoval během války a vyráběly se v padesátých letech.

orli hnizdo pohled z OHOdtud vyrazíme směr německý Berchtesgaden, kdy ještě cestou projedeme turisticky vyhledávanou vysokohorskou (byť placenou, asi 8,- €uro za auto) silnici Alpenstrasse.

Poté se zastavíme na turisticky velmi zajímavé horské vyhlídce "Orlí hnízdo", nechvalně proslavené sídlem Adolfa Hitlera, které tehdy Ferdinand Porsche asi dvakrát navštívil.

První den zakončíme ve městě Bruck an der Großglocknerstraße, kde se ubytujeme a při společné večeři prodiskutujeme plán dalších dnů.


logo porsche akcesraz porsche3-6-2017 19-28-43V pátek 8.září 2017 ráno shlédneme start účastníkům velkého Porsche setkání 3. Internationale Porsche Tage, které bude právě v těch dnech probíhat v Zell am See. Účast na této akcí stojí 1 400 €uro a tak tam budeme jen jako diváci. Kdo bude chtít, může část 60 km dlouhého okruho absolvovat s nimi. Nejprve se pojede do hor nad Kaprunem, poté na letiště v Zell am See, kde budou probíhat odpolední závody ve slalomu a návrat do Kaprunu bude okolo celého jezera Zell am See.gross 2grossV sobotu 9. září 2017 vyrazíme na Großglockner Hochalpenstraße. Nejprve vystoupáme bohatými serpentýnami až do výšky 2571 m.n.m., na vysokohorskou vyhlídku Edelweißspitze

Poté ještě přejedeme na vyhlídku Kaiser - Franz - Jozefs - Hohe, kde máte množnost vstoupit na největší alpský ledovec, nebo navštívit nejvýše umístěné motoristické muzeum na světě.

muzeumFile aa 5857Po krásném alpském putování vyrazíme dále do údolí, na prohlídku soukromého Porsche Automusea Helmuta Pfeifhofera.03 trasa

Po prohlídce Porsche muzea pana Pfeihofera se ještě vypravíme na vysokohorskou přehradu Malta, kdy se ještě krátce zastavíme u staré

 

dřevěné nově zrekonstruované dílny, kde Ferdinand a Ferry Porsche působili během války a odkud vyjížděli první prototypy automobilů VW Brouk a i první skutečný prototyp vozu Porsche 356.

Odpolední návrat do Bruck an der Großglocknerstraße již proběhne autovlakem, který nás i s auty proveze napříč pohořím Alp zpět na severní stranu. Na ubytování to pak již bude jen pár desítek kilometrů.


porsche vilahrobkaV neděli 10.9.2017 ráno již vyrazíme nazpět k domovu, ale ještě předtím se zastavíme v Zell am See, kde společně položíme kytičku u rodinné hrobky Porsche. Leží zde nejen vratislavický rodák Ferdinand Porsche, ale i jeho synové Ferry a Butzi, bez nichž by sportovní vozy Porsche nebyly tím, čím jsou dodnes. 

Pak již vyrazíme směr domov, Česká nebo Slovenská republika.

 DSC 0006

Vzhledem k vyvystalým organizačním problémům se účastnický poplatek snižuje na pouhých 1000 Kč na auto a těm, kteří jej již zaplatili v plné výši bude přeplatek vrácen.


Společné ubytování v Kaprunu nebo Zell am See je problém a tak doporučuji zajistit si ubytování v nedalekém městečku Bruck an der Großglocknerstraße. Pokud se nám nepodaří zajistit ubytování pro všechny v jednou hotelu či penzionu, tak v blízkém okolí jich je několik. Já navrhuji slušný a přitom levný penzion Maria v centru Bruck an der Großglocknerstraße. Nyní jsme tam zaslal požadavek na 10 dvoulůžkových pokojů. Cena je cca 30 €uro za noc se snídaní. Večeře se dá objednat v ceně cca 18 €uro ve vedlejší restauraci. Zájemci o ubytování si je musí zareservovat sami. Samozřejmě, že se můžete ubytovat i sami kdekoli jinde.

 

Vzhledem k tomu, že z akce se stává volný výlet, je možné se stále ještě přihlásit k účasti, i když zřejmě již bez některých dopředu plánovaných výhod.

Těšíme se na vaši účast a věříme, že společně zažijeme příjemný podzimní výlet.

 

 

Vstup pro členy

online-registrace

Akce Porsche 2017

Váš názor je ...


banner-porsche-dilyOnlinegamers.cz

Produkty pro Porsche

Podívejte se na nabídku autoelektroniky pro vaši zábavu, bezpečnost a komfort i pro Porsche automobily. Na AUTOPROFI CZ najdete multimediální autorádia, stropní monitory i displeje do opěrek, led světla i žárovky, zabezpečení vozidel i jejich monitoring, gps navigace i handsfree a mnoho dalšího. Více jak 13.000 produktů je vám k dispozici za NEJ ceny i s technickou podporou techniků a mechaniků.

AUTOPROFI CZ vám také nabízí odbornou montáž pro všechny produkty eshopu.

BRZDY CZ nabízí renovace brzdových čelistí a spojkových lamel pro nové automobily osobní i nákladních automobilů, návěsy a přívěsy, autobusy, motocykly, traktory, kolejová vozidla a samohybné speciální stroje pro různé práce. Stejně tak i pro historická vozidla a veterány. V případě zájmu vyplňte nezávaznou poptávku a následně budete přesměrováni na stránky Brzdy CZ. Obratem vás budeme kontaktovat.

Nezávazná poptávka odborné montáže

poptavky-autoprofi-2

AUTOPROFI CZ | elektronika pro zábavu, bezpečí a komfort v autě


autocultura-2automuzeum-16autoretro-logo-2016