PORSCHE CLASSIC CLUB ČESKÁ REPUBLIKA

... nejstarší český Porsche Club z rodiště Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Akce Porsche clubu Pozvánka na: "142" Ferdinand PORSCHE Festival * 1. - 3. 9. 2017

Pozvánka na: "142" Ferdinand PORSCHE Festival * 1. - 3. 9. 2017

Email Tisk PDF

porsche festival 71-1V neděli, 3. září si připomeneme již 142 let od narození geniálního automobilového konstruktéra 20. století a rodáka z Vratislavic nad Nisou u Liberce, profesora Dr. Ing. h.c. Ferdinanda Porsche. Na oslavu tohoto výročí pořádáme přímo v Porscheho rodišti "142" Ferdinand Porsche Festival.

 

Tabule VratislaviceNe, neděste se, nebo nás neobdivujte, že bychom snad pořádali již 142. sraz Porsche. Letošní Ferdinand Porsche Festival je historicky 25. klubovým setkáním v Porscheho rodišti, ale vzhledem ke 142. výročí narozenin Ferdinanda Porsche, bylo zvoleno toto "142" označení, které bude i v nasledujících letech pokračovat a připomínat tak i nadále letopočet od Porscheho narozenin.

Za poslední roky se toto zářijové setkání majitelů sportovních automobilů Porsche stalo největším srazem vozů této značky v České republice.vesec 2 Pravidelně během víkendu přijíždí téměř dvě stovky automobilů Porsche různých modelů i roků výroby. Účastníci akce se zde setkají jak se starými modely Porsche 356, tak i s téměř zánovními Porsche 911, s civilními verzemi ale i sportovně upravenými Porsche, a dokonce i se závodními speciály této značky.

23-porsche-festival-2009Toto setkání není pořádáno rozhodně jenom pro členy pořádajícího Porsche Classic Clubu ČR, a vítán je každý majitel a fanda vozů Porsche, který má chuť se setkat s podobně zapálenými nadšenci pro tuto stuttgartskou značku. V posledních letech k nám přijíždí i majitelé vozů Porsche ze Slovenska, Německa i Rakouska a už jsme tu měli i hosty z USA a Japonska.

porsche-festival-2008Jak již jsme řekli v úvodu, letošní ročník setkání je pořádán k připomenutí 142. výročí Porscheho narozenin. Proto rozhodně neopomeneme návštěvu rodného domu F. Porsche ve Vratislavicích nad Nisou, který budete moci navštívit během všech tří dnů tohoto setkání. Od pátka do neděle je otevřeno od 10 do 17 hodin a vstupné činí 50 Kč / osobu. Bohužel současný majitel rodného domu, Škoda Auto neakceptoval naši žádost o vstup zdarma pro účastníky našeho setkání.

12002341 10207734475510048_4608573781978895268_oRozhodně však není podmínkou, že se musíte bezpodmínečně zúčastnit celého programu. Můžete přijet i pouze na jeden jediný den, nebo i třeba jen na pár hodin. Vítán je každý fanda, který má automobil Porsche, jako svou skutečně srdcovou záležitost. Po několika v minulosti trapných excesech vratislavických politiků na téma válečné činnosti Ferdinanda Porsche, se zde situace opět uklidňuje a současné zastupitelstvo s námi opět spolupracuje.

rallye05Vzhledem k tomu, že letos přislíbilo účast i několik majitelů závodních automobilů Porsche, bylo sobotní centrum setkání přesunuto opět po několika letech z tradičního pivovaru Konrad ve Vratislavicích nad Nisou, do Sportovního areálu Vesec v Liberci, kde bude možné přímo na místě realizovat i zajímavé ukázkové jízdy těchto speciálů. Bude-li prostor, tak umožníme zkušební jízdy i civilních automobilů Porsche jednotlivých účastníků.

Příjezd po rychlostní komunikaci R10 od Turnova do Liberce je bez Dálničního poplatku !

Jako hlavní pořadatel jsme přesvědčený, že bohatý program celého víkendu zaujme co největší počet majitelů sportovních automobilů Porsche k účasti na této mimořádné akci, a tím tak společně uctíme památku zakladatele této jedinečné značky a geniálního automobilového konstruktéra 20. století - Ferdinanda Porsche. Již předem děkuji všem za účast. Milan Bumba PROGRAM : "142" Ferdinand PORSCHE Festivalu 2017jested1. 9. 2017  pátek    Liberec - Vratislavice nad Nisoupivovar

16:00 hodin - příjezd účastníků do Liberec - Vratislavice nad Nisou, do pivovaru Konrad.

Prohlídka Automuzea.

do 17 hodiny bude možné navštívit rodný dům Ferdinanda Porsche

18:00 hodin  - propageční jízda Vratislavicemi a Libercem,


 2. 9. 2015  sobota   Liberec - Sportovní (Běžecký) areál Vesecvesecprijezd vesec

09:00 hodin - příjezd účastníků, registrace, posezení s občerstevením

                   - výstava automobilů Porsche

                   -  Porsche Bazar - prodej dílů i automobilů Porsche

11:00 hodin - ukázkové jízdy sportovních automobilů

                   - součástí programu bude i setkání sportovních, závodních a upravených automobilů i jiných značek, včetně historických vozidel. Očekáváme až stovku těchto vozů. Pokud tedy máte přátele, kteří nemají sice Porsche, ale třeba i jiné zajímavé sportoní auto, vemte je s sebou. Budou také vítáni.

11:00 hodin - ukázkové jízdy závodních automobilů Porschevesec 3vesec 4

13:00 hodin - autogramiáda automobilových závodníků na Porsche 

                         - neměřené jízdy civilních vozů Porsche účastníků setkání

14:30 hodin - start do Porsche Tourist Rallye, dlouhé jen 50 km s jízdou za výrobou skleněných korálků v podhůří Jizerských hor.

17:00 hodin - ukončení programu v areálu Vesec

18:30 hodin - přejezd do Vratislavic nad Nisou, do pivovaru Konrad, společná večerní posezení v pivovarském šenku.


 6. 9. 2015  neděleDum Porsche   File aa 11783

10:00 hodin - příjezd účastníků do pivovaru Konrad ve Vratislavicích nad Nisou

                   - jízda po stopách Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou

                     položení květin na rodinou hrobku a návštěva rodného domu F. Porsche.

11:00 hodin - odjezd na zámek Hrubá Skála v Českém ráji, prohlídka mimořádné výstavy kopií Českých korunovačních klenotů. Na tuto výstavu je nezbytné se předem objednat. Zájemci o prohlídku v neděli okolo poledne, prosím zašlete počet osob na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo volejte na: 607 80 25 70.ckk 1

12:00 hodin - společný oběd 

14:00 hodin - ukončení setkání, odjezd domů

Nalepka1 Účastnický poplatek za vozidlo, bez ohledu na počet cestujících, bude 400,- Kč, splatný po příjezdu při registraci. klubové karty foto

Ŕádně registrovaní členové klubu (s platnou klubovou průkazkou) platí polovic.

Startovného bude využito na zajištění celého programu setkání (pronájem areálu, stanů, stolů, lavic, ozvučení a pod.)

Pro účastníky budou připraveny drobné dárky a samozřejmě i tradiční nálepka setkání.

připomínajicí jak 142. výročí narozenin Ferdinanda Porsche, tak i 40 let od výroby Porsche 928.

Není nutné se registrovat předem. Postačí, když přijedete.Ubytování v Libercilogo pytloun

Velký sortiment ubytování, jak v levných ubytovnách, tak v penzionech, ale i kvalitních hotelích, nabízí společnost PYTLOUN HOTELY LIBEREC
Jakékoli další aktuální informace k této akci najdete na Facebooku

Dotazy pište na: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 


 

Vstup pro členy

online-registrace

Akce Porsche 2017

Váš názor je ...


banner-porsche-dilyOnlinegamers.cz

Produkty pro Porsche

Podívejte se na nabídku autoelektroniky pro vaši zábavu, bezpečnost a komfort i pro Porsche automobily. Na AUTOPROFI CZ najdete multimediální autorádia, stropní monitory i displeje do opěrek, led světla i žárovky, zabezpečení vozidel i jejich monitoring, gps navigace i handsfree a mnoho dalšího. Více jak 13.000 produktů je vám k dispozici za NEJ ceny i s technickou podporou techniků a mechaniků.

AUTOPROFI CZ vám také nabízí odbornou montáž pro všechny produkty eshopu.

BRZDY CZ nabízí renovace brzdových čelistí a spojkových lamel pro nové automobily osobní i nákladních automobilů, návěsy a přívěsy, autobusy, motocykly, traktory, kolejová vozidla a samohybné speciální stroje pro různé práce. Stejně tak i pro historická vozidla a veterány. V případě zájmu vyplňte nezávaznou poptávku a následně budete přesměrováni na stránky Brzdy CZ. Obratem vás budeme kontaktovat.

Nezávazná poptávka odborné montáže

poptavky-autoprofi-2

AUTOPROFI CZ | elektronika pro zábavu, bezpečí a komfort v autě


autocultura-2automuzeum-16autoretro-logo-2016